alergické rýmy

Alergické rýmy mohou mít příznaky, které jsou jako studená – vodnaté oči, rýma, kýchání, a přetížení – to prostě nepůjde pryč. Pokud je vaše reakce na pyl, plísně, prach, nebo srst zvířat je natolik závažná, může to dalo docela koš na day-to-day život.

Ale jsou tu věci, které můžete udělat, aby se potlačit své Snifflese, snížit na tkáních a dostat se zpátky do života. Začněte s těmito myšlenkami z alergologa James L. Sublett, MD, prezident College of Allergy, astma a imunologii.

Váš domov by měl být váš pevnost, loď na moři rozzlobený nosních alergií. Pokud jste alergičtí na pyl, udržet venku ven.

Zavřel oken “a nahodit klimatizaci,” říká Sublett, bez ohledu na to, jak krásné počasí. Dodává, že by to mohlo být také dobrý nápad instalovat filtrační systém v peci a A / C pro screening ven alergeny.

Dále, pokud máte rozpočet na velkou změnou, Sublett doporučuje zbavit se co nejvíce čalounění a koberce jak je to možné a nahradit je s tvrdým dřevem a hladké povrchy, kde mokrý hadr nebo mop lze snadno vyzvednout prach nebo zvířecích chlupů.

Forma může tvořit uvnitř vašeho domova, taky. Udržujte koupelny čisté a suché. Buď rychlý opravit a utěsnění netěsnící potrubí nebo střechy. Vlhkém prostředí může vyžadovat odvlhčovač, ale ujistěte se, že je pravidelně vyprazdňovat.

Zvláštní opatrnosti při alergii izolace ložnice, kde jste skončili a začít každý den. Vyhněte down-naplněné polštáře nebo přikrývky favorit prachových roztočů. Použít na zip, hypoalergenní potahy na polštáře a matrace.

Je to spiknutí stanovena tragédii: Žena miluje muže. Žena je alergický na člověka psem. Sublett říká, že toto drama nemusí skončit v žalu – nebo hlavy v čelní dutině.

Za prvé, ujistěte se, že jste skutečně alergičtí na nějaké jiné nejlepšího přítele svého přítele. “Já to vidím u pacientů poměrně často,” říká Sublett. “Přicházejí a řekni mi,” Musí to být můj pes. ” Nemusí to být. “Mohlo by to být další alergen, nebo dokonce jiné zvíře. “Můžete vyzvednout zvířecí alergeny z různých míst, další domy, oblečení lidí.”

Pokud víte, že je to Fido, že vydělává váš nos běžet, je to dobrý nápad označit své území. “Minimálně držet je z ložnice,” říká Sublett. “Rozhodně z postele.”

Také ženich vašeho domácího mazlíčka pravidelně, a to mimo váš domov. Opět platí, že filtrace vzduchu pomůže zabránit alergeny z cirkulující v celém domě.

A pokud se vaše reakce závažná, Sublett říká, že by se měla snažit imunoterapie, která využije všechny váš imunitní systém zkrotit své příznaky alergie. “Se zvířaty, výstřely může být hra měnič,” říká.

Musíš svůj domov v pořádku. Ale musíte se dostat ven a asi! Když se vydáte do přírody, být chytrý o tom.

Načasovat vaše cesty. Například Sublett říká množství pylu jsou obvykle vyšší v počátečních fázích jejich existence na dopolední hodiny a polevit jako den pokračuje. Pyl je vždy lepší po prší. Plísně, na druhé straně, je horší, po deštích, a večer během období s vysokou vlhkostí vzduchu. Větrných dnech, kdy jsou alergeny vzbudil, nejsou ideální pro alergické rýmy.

Vyjíždí? Když jdete na dovolenou, nebo pro podnikání, vezměte si vlastní polštář, uzavřeny v obalu z prachotěsné. Zkuste si vybrat hotel, který neumožňuje domácí zvířata nebo kouřit, protože alergeny mohou se připoutat k částic kouře.

Samozřejmě, že všechny z těchto preventivních kroků nebude zcela eliminovat alergeny ze svého života. Sublett sdílí jeho symptom-by-symptom doporučení

Podrážděné oči: Chladný obklad a sluneční brýle venku může často pomoci, ale antihistaminika oční kapky může také stačit. Se také říká, antihistaminika a steroidní nosní spreje bylo prokázáno, že mají určitou výhodu.

Rýma: Zkuste se slanou vodou (fyziologický roztok) spreje. “Mohou se prát věci,” říká Sublett.

O; Inzerovat S U; Podmínky USA; Privacy Polic; Sponzor Polic; Kontaktujte nás

Congestion: Sublett říká, že snižující překrvení nosní spreje snížit průtok krve do nosu, a když odezní, mohou vést k většímu přetížení. Se navrhuje místo toho pomocí kombinace antihistaminik a steroidní nosní sprej pro snížení otok nosních průchodů.

Kýchání: Steroidní nosní spreje a antihistaminika mohou pomoci s tím, je-li alergie jsou příčinou. Máte-li nachlazení nebo chřipku, budou nepomůže.

Zatékání kapání: Použijte fyziologický roztok. Můžete také zkusit kloktání teplou slanou vodou. “To nemůže zbavit,” říká Sublett. “Ale to bude rozbít hlenu v zadní části krku.”

Pokud budete mít všechny tyto bezpečnostní opatření a nemají dostatek úlevu, vidět profesionální může být vaše nejlepší volba.

Není to všechno o záběry a receptů. Někdy alergolog uvidíte další problémy a dokonce určit další spouštěče jste nevěděli jste měli, říká Sublett.

Problém nemusí být ani alergie. Takže ptát lékaře pro jistotu. “Tam je pomáhat tam,” říká Sublett.

ZDROJE

James L. Sublett, MD, prezident College of Allergy, astma a imunologii.

College of Allergy, astma a imunologii.

Astma a alergie založení Ameriky.

najít na