Bolest průvodce úleva

Časté Bolesti podmínky

Bolest je signál z našeho těla, že něco není; právo. To může být v důsledku úrazu, nějaký druh onemocnění nebo emocionální rozrušení .; Většina typů tělesné bolesti mohou být léčeni proti bolesti.

Analgetika takové; jako paracetamol nebo paracetamolem se používají k léčbě; mírné nebo středně závažné bolesti a mohou být také použity pro snížení teploty v horečkách. Narkotický; analgetika, jako je například kodein mohou být použity samostatně nebo v kombinaci; s dalšími analgetiky pro silnější bolest, jako je bolest zubů, menstruační bolesti nebo migrény .; Nesteroidní protizánětlivé léky (včetně aspirinu); se používají ke snížení bolesti spojené se zánětem, jako jsou například sportovní zranění, a; mohou být také použity ke snížení horečky.

Existuje mnoho akutních a chronických bolestivých stavů, včetně

Časté Bolesti Léky

bolest svalů a kostí

rakovina PAIN

Bolest spojená s ostatními podmínkami

neuropatická bolest

viz také

Léky proti bolesti (analgetika) nejsou; pořád to samé. Každý léky proti bolesti má své výhody a rizika. Jednotlivé typy; bolesti může lépe reagovat na jeden druh léku, než jiný druh. Každý; osoba může mít mírně odlišné reakce na léky proti bolesti.

Over-the-counter léky jsou vhodné pro mnoho typů bolesti. Paracetamol (Tylenol); je dobré pro zmírnění bolesti a horečky. To je méně dráždivý; do žaludku než ostatní over-the-counter léky proti bolesti a je bezpečnější pro děti .; To však může být toxický pro játra, pokud budete mít více než doporučenou dávku.

Aspirin, naproxen (Aleve); a ibuprofen (Advil, Motrin) jsou příklady nesteroidní protizánětlivé; léčiva (NSAID). Ty snižují záněty způsobené zraněním, artritidy, nebo horečkou. NSA také úlevě od bolesti; spojené s menstruací. Take tyto léky v pravidelných intervalech mezi dávkami; podle pokynů výrobce dokud bolest je pryč.

Nicméně, ne dát aspirin dětem. Reyeův syndrom je spojen s použitím; aspirinu k léčbě dětí s virovými infekcemi, jako jsou plané neštovice. Tento syndrom; může způsobit poškození mozku a jater.

Pokud máte vysoký krevní tlak, onemocnění ledvin nebo jste v minulosti gastrointestinální; krvácení, měli byste se obrátit na svého poskytovatele zdravotní péče před použitím jakéhokoliv over-the-counter; NSAID.

Léky na předpis, mohou být potřebné pro jiné typy bolesti. Tam jsou specifické; využívá a rizika předpis omamných a non-narkotické léky.

Existují alternativní metody, které pomáhají zmírnit bolest, které mohou být užitečné místo; nebo navíc k, léků proti bolesti. Patří mezi ně teplo pro bolavé nebo přepracované svaly; led aplikovat na nedávné zranění (jako například vymkl kotník), Masáže, opření; postiženou část těla, a biofeedback nebo relaxační; techniky.

Poraďte se s lékařem, pokud bolest trvá déle než několik dní, je-li over-the-counter; léky proti bolesti nejsou pomáhá snižovat bolest, nebo pokud vzniknou jiné příznaky .; Konzultace s klinikou bolesti nebo jiný odborník může být užitečná pro kontrolu; dlouhodobých bolestí.