chybějící živiny v tradičním stravě

Pokud jde o zdravé stravování, některé z nás se zaměřují na negativní.

“Hodně obavy o zdravou výživu lidí jen sledoval, co nemohou sníst – ať už je to tuk, nebo cukr, nebo cokoliv jiného,” říká Tara Gidus, RD, mluvčí Asociace dietetická.

Ale to postoj nám může zastínit všechny tyto potravin, které bychom opravdu měli jíst více. To také vede k chybějících živin v naší stravě – a dietní nedostatky – i pro ty svědomité jedlíci.

Podle nejnovějších amerických výživová doporučení, existuje sedm důležitých živin v potravinách, že většina lidí na světě nejsou dostat v dostatečném množství

Calciu; Potassiu; Fibe; Magnesiu; vitamin; vitamin; vitamin E

Než se seřadí vaše koupelnová skříňka s doplňky k vyplnění mezery, je tu jednodušší a zdravější způsob. Několik mírné změny do svého jídelníčku vám může poskytnout všechny živiny, které potřebujete.

Zpět na základní škole, základy byly pravděpodobně bubnoval do vás: vápník je dobrý pro kosti a zuby a je to v mléce. Ale to by mohlo být asi tak všechno víte.

Vápník dělá mnohem víc, než aby se vaše kosti silné. To pomáhá udržovat váš srdeční rytmus, svalovou funkci a další.

Kolik potřebujete? To záleží na vašem věku.

Nicméně, pokud máte vyšší riziko vzniku osteoporózy, poraďte se s lékařem, který by mohl doporučit vysokou dávku 1500 miligramů.

Dairy je jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat tento živiny v potravinách. Vápník je obzvláště dobře vstřebává, když ji vzít s laktózou, cukr v mléce a některé mléčné výrobky. Ale pokud se vám nelíbí mléko – nebo ji nemůže tolerovat – nepředpokládejte, že budete muset spoléhat na doplňky. Existují různé způsoby, jak získat tento živiny v potravinách. Některé dobré mléčné a nondairy zdrojem vápníku jsou

Vápník je také v nejrůznějších obohacených potravinách, jako snídaňových cereálií, pomerančového džusu a sójové mléko.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

Dospělí up přes věk 50: 1000 miligramů / da; Dospělí nad 50 let: 1200 miligramů / den

Nemastný bílého jogurtu (8 uncí): 452 miligramů; Švýcarský sýr (1,5 unce): 336 miligramů; Odtučněného mléka (8 uncí): 306 miligram; Losos (3 unce): 181 miligramů; Vařené špenát (1 šálek): 146 miligramů