divizny: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Aaronova Rod, Adamův flanel, divizna, Žebrácká deka, deka Herb, deka Leaf, Bouillon Blanc, Bouillon Jaune, Candleflower, Candlewick, Cierge Cotonneux, Cierge de Notre-Dame, Clot-Bur, klaunů lékařský, Cuddy plíce, Duffle, Eur. .; Viz Všechny názvy Aaronova Rod, Adamův flanel, divizna, Žebrácká deka, deka Herb, deka Leaf, Bouillon Blanc, Bouillon Jaune, Candleflower, Candlewick, Cierge Cotonneux, Cierge de Notre-Dame, Clot-Bur, klaunů lékařský, Cuddy plíce, Duffle Evropská divizna, Faux Bouillon-Blanc, Feltwort, Flannelflower, Fleur de velký lustr, Fluffweed, Gidar Tamaku, Gordolobo, baba je Kužel, Hareova Beard, Hedge Kužel, Herbe de Saint-Fiacre, Herbe Fiacrius, Higtaper, Jákobův personál, Longwort , Molène, Molène à Grandes Fleurs, Molène Bouillon-Blanc, Molène Faux-Phlomis, Molène Thapsus, Orange divizna, Oreille de Loup, Oreille de Saint Cloud, Panna Maria je flanel, Queue de Loup, Rag papír, Shepherd klub, Shepherd štábu Tabac du Diable, baterka Weed, svítilny, Velvet Plant, verbasci Flos, Wild Ice Leaf, divizna velkokvětá, Verbascum phlomides, Verbascum thapsiforme, Verbascum thapsus, vlněná, vlněný divizna; Anonymní

Divizna je rostlina. Květ se používá k výrobě léku; Divizna se používá pro kašel, černý kašel, tuberkulóza, zánět průdušek, chrapot, zápal plic, earaches, nachlazení, zimnice, chřipka, prasečí chřipka, horečka, alergie, angíny a bolest v krku. Další použití zahrnují astma, průjem, koliku, gastrointestinální krvácení, migrény, bolesti kloubů a dnu. To je také používán jako sedativum a jako diuretikum pro zvýšení vylučování moči; Divizna se aplikuje na kůži na rány, popáleniny, hemoroidy, modřiny, omrzliny, a infekce kůže (celulitida). Listy jsou zevně ke změkčení a chrání pokožku; Ve výrobě, divizna je používána jako aromatizační přísada do alkoholických nápojů.

Chemikálie v divizny by mohl být schopen bojovat chřipky a herpes viry a některé bakterie, které způsobují infekce dýchacích cest.

Nedostatečná Evidence fo; Ušní infekce (zánět středního ucha). Předčasné výzkum ukazuje, že používání určitého produktu (Otikon Otic Solution Zdravé-On Ltd.), který obsahuje divizna, česnek, měsíček, a třezalku k uchu po dobu 3 dnů snižuje bolest ucha u dětí a dospívajících s ušním infekcím; rány; Hemoroidy; nachlazení; Chřipka; Astma; Průjem; migrény; Dna; Tuberkulóza; Záď; Kašlat; Bolest v krku; Zánět dýchacích cest (bronchitida); Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost divizny pro tyto účely.

Divizna je možná SAFE, když aplikovány na ucho, krátkodobý. Specifický produkt (Otikon Otic Solution, Healthy-On Ltd.), který obsahuje divizna, česnek, měsíček a třezalky tečkované byla použita v uších po dobu až 3 dnů; Zvláštní opatření a upozornění: Děti: Divizna je možná SAFE při aplikaci do ucha, krátkodobý. Specifický produkt (Otikon Otic Solution, Healthy-On Ltd.), který obsahuje divizna, česnek, měsíček a třezalky tečkované byla použita v uších po dobu až 3 dnů; Těhotenství a kojení: Není k dispozici dostatek spolehlivých informací o bezpečnosti užívání divizna, pokud jste těhotná nebo kojíte. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání.

V současné době nemáme žádnou informaci o divizna interakce

Příslušná dávka divizny závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro divizny. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Abougazar, H., Bedir, E., Khan, I. A. a Calis, I. Wiedemanniosides A-E: nová phenylethanoid glykosidy z kořenů Verbascum wiedemannianum. Planta Med 200; 69 (9): 814-819.

Aligiannis, N., Mitaku, S., Tsitsa-Tsardis, E., Harvala, C., Tsaknis, I., Lalas, S., a Haroutounian, S. Methanolický extrakt Verbascum macrurum jako zdroj přírodních konzervačních látek proti oxidační žluklost. J Agric.Food Chem. 12-3-200; 51 (25): 7308-7312.

BOM, I., van Wassenaar, D., a Boot, J. Hybrid afinitní chromatografie alfa-galaktosidázy z Verbascum thapsus L. J Chromatogr A 5-29-199; 808 (1-2): 133-139.

Courtois, J. E., Wickstrom, A., Fleury, P., a Le Dizet, P. [glukózy cerebrosidy odvozené ze sacharózy cerebrosidy osluněné ze společného divizny.]. Bull.Soc.Chim.Biol (Paříž) 195; 37 (9-10): 1009-1021.

Foster, S. a Duke, J. A. Polní průvodce léčivých rostlin. Východní a střední N. America. 1990.

Galasinski, W., Chlabicz, J., Paszkiewicz-Gądek, A., Marcinkiewicz, C., a Gindzienski, A. látky rostlinného původu, které inhibují biosyntézu proteinů. Acta Pol.Pharm. 199; 53 (5): 311-318.

Hartleb, I. a Seifert, K. triterpenoidních saponiny z Verbascum songaricum. Phytochemistry 199; 38 (1): 221-224.

Herissey, H., Fleury, P., Wickstrom, A., Courtois, JE, a Le Dizet, P. [působením kyseliny periodické a alfa-galaktosidázy na galaktosidů sacharózy izolované z kořenů společného divizny.] , Bull.Soc.Chim.Biol (Paříž) 195; 36 (11 až 12): 1519-1524.

esterů glykosidy Klimek, B. Hydroxycinnamoyl a saponiny z květů Verbascum phlomoides. Phytochemistry 199; 43 (6): 1281-1284.

Magiatis, P., Spanakis, D., Mitaku, S., Tsitsa, E., Mentis, A., a Harvala, C. Verbalactone, nový makrocyklický lakton dimer z kořenů Verbascum undulatum s antibakteriální aktivitou. J Nat.Prod. 200; 64 (8): 1093-1094.

Miyase, T., Horikoshi, C., Yabe, S., Miyasaka, S., Melek, F. R., a Kusano, G. Saikosaponin homology z Verbascum spp. Struktury mulleinsaponins I-VII. Chem Pharm Bull (Tokyo) 199.; 45 (12): 2029-2033.

Sarrell EM, Mandelberg A, a Cohen HA. Účinnost přírodně extraktů v léčbě bolesti ucha spojené s akutním zánětem středního ucha. Arch Pediatr Adolesc Med 200; 155 (7): 796-799.

Sarrell EM, Mandelberg A, a Cohen HA. Účinnost přírodně extraktů v léčbě bolesti ucha spojené s akutním zánětem středního ucha. Arch Pediatr Adolesc Med 200; 155: 796-799.

Sarrell, E. M., Cohen, H. A. a Kahan, léčba E. Naturopathic pro bolest ucha u dětí. Pediatrie 200; 111 (5 Pt 1): e574-e579.

Serkedjieva, J. Kombinovaná antiinfluenza virus aktivita Flos verbasci infuzních a amantadinem derivátů. Phytother Res 200; 14 (7): 571-574.

Slagowska, A., Zgorniak-Nowosielska, I., a Grzybek, J. inhibice replikace herpes simplex virus podle Flos verbasci infuze. Pol.J Pharmacol Pharm 198; 39 (1): 55 až 61.

Tadeg, H., Mohammed, E., Asres, K., a Gebre-Mariam, T. aktivity Antimikrobiální některých vybraných tradičních etiopskýma léčivých rostlin používaných při léčbě kožních onemocnění. J Ethnopharmacol 8-22-200; 100 (1-2): 168-175.

Zanon, S. M., Ceriatti, F. S., Rovera, M., Sabini, L. J. a Ramos, B. A. Hledání antivirovou aktivitu určitých léčivých rostlin z Cordoba, Argentina. Rev Latinoam.Microbiol. 199; 41 (2): 59-62.

Lin LT, Liu LT, Chiang LC, CC Lin. In vitro anti-hepatomu aktivity patnácti přírodních léků z Kanady. Phytother Res 200; 16: 440-4.

McCutcheon AR, Roberts TE, Gibbons E, et al. Antivirová screening Britská Kolumbie léčivých rostlin. J Ethnopharmacol 199; 49: 101-10.

Turker AU, Camper ND. Biologická aktivita společného divizny, léčivá rostlina. J Ethnopharmacol 200; 82: 117-25.

Zgorniak-Nowosielska I, J Grzybek, Manolova N, et al. Antivirová aktivita Flos verbasci infuze proti chřipce a virům Herpes simplex. Arch Immunol Ther Exp 199; 39: 103-8.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese