duševní zdraví: Ganser syndrom

Ganser syndrom je typem předstírané poruchy, což je duševní onemocnění, při kterém člověk záměrně a vědomě se chová, jako by on nebo ona má fyzické nebo duševní onemocnění, když on nebo ona není opravdu nemocný. Lidé se syndromem Ganser napodobovat chování, které je typické pro duševní nemoci, jako je schizofrenie. Ganser syndrom je někdy nazýván “vězení psychóza”, protože to bylo poprvé pozorováno u vězňů.

Někteří lidé rozvíjet posttraumatické stresové poruchy (PTSD) po prožívá šokující nebo nebezpečné zkušenosti. Když jste v nebezpečí, vaše tělo je přirozenou reakcí je cítit strach; To je, když vaše tělo zapne jeho “boj nebo útěk” odpověď. Tváří v tvář něco ohrožení života, že zvýšení otáček tepovou frekvenci, posílá krev do svalů, aby připraven ke spuštění, a zesilovače až stresové hormony, aby pomohl zahnat krvácení a infekce v případě, že ublížit. Váš mozek říká vaše tělo, že některá z …

Lidé s Ganser syndromem mají krátkodobé epizody podivné chování podobné tomu ukazuje lidí s vážnými duševními chorobami. Osoba se může objevit zmatený, aby absurdní prohlášení, a hlásit halucinace, jako jsou zkušenosti snímacích věcí, které jsou tam, nebo slyší hlasy ne. Klasickým příznakem syndromu Ganser je vorbeireden. To je, když člověk dává nesmyslné odpovědi na jednoduché otázky. Kromě toho, osoba, které tento stav může hlásit fyzické problémy, jako je neschopnost se pohybovat část těla, s názvem “hysterie paralýza.” Ztráta paměti (amnézie) z událostí, které nastaly během epizody je běžné.

to nový e-mailový sérii na diagnostiku, léčbu a žít s záchvatovité přejídání