inhibitory monoaminooxidázy (MAOI) pro sociální úzkostné poruchy

Generic Nam; Značka Nam; isocarboxazi; Marpla; fenelzin Sulfat; Nardi; tranylcypromin Sulfat; Parnate

Tyto léky vyvážit některé mozkové chemické látky (neurotransmitery). Jsou-li tyto mozkové chemické látky jsou v rovnováze, symptomy úzkosti jsou sníženy. inhibitory monoaminoxidázy to tím, že snižuje množství monoaminooxidázy, látka, která rozebere neurotransmitery.

inhibitory monoaminoxidázy (MAOI) obvykle nejsou prvními léky uvedené pro úzkost, protože mají závažné vedlejší účinky v kombinaci s určitými potravinami a / nebo léky. Oni jsou obvykle věnována lidem, kteří mají obavy a kdo

MAOIs se nedoporučuje pro děti a dospívající.

MAOI nemusí být první léky uvedené pro úzkosti, protože vedlejší účinky mohou být závažné. Ale MAOI jsou lékem volby v případech úzkosti nebo deprese s neobvyklými vlastnostmi, jako je například těžký pocit v rukou a nohou, citlivostí na odmítnutí, a reaktivního náladu. MAOIs jsou často používány jako alternativní léčbě úzkosti nebo deprese, který nereagoval na jiné léky.

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku, který pořídíte. Vedlejší účinky jsou rovněž uvedeny v informacích, které se dodává s medicínou.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud máte

Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte

Časté nežádoucí účinky tohoto léku zahrnují

Závažné reakce-nebo dokonce smrt může dojít, pokud jsou IMAO v kombinaci s některými potravinami a léky. Přičemž MAOIs, je třeba se vyhnout jíst některé potraviny, například některé sýry, fazole, jako fazolemi, nakládané potraviny, jako je zelí, pivo a červeného vína. Konzumace těchto potravin může způsobit vážné vysoký krevní tlak a další zdravotní problémy. Promluvte si s lékařem o stravě a medicíny omezení, které je třeba dodržovat, pokud máte v úmyslu brát MAOI.

Stav se nezlepšil s jinými antidepresivy; Nelze tolerovat vedlejší účinky jiných antidepresiv; Mít rodinu nebo osobní historii úspěšné léčby inhibitory MAO; Mají neobvyklé deprese nebo úzkosti příznaky.

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co si vzít lék na chvíli; Pokud nežádoucí účinky tě pořád obtěžovat a vy zajímalo, jestli byste měli mít užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit svůj lék. Nenechte se náhle ukončit užívání léku, pokud Vám lékař neřekne.

Musíte počkat alespoň 14 dní po ukončení užívání MAOI před přijetím další antidepresivum. Společné nepředepsání léky, zejména některé nachlazení a pilulky na hubnutí, může být i nebezpečné, pokud jsou užívány s MAOI.

MAOIs může způsobit smrt, pokud se berou v předávkování.

Americký Food and Drug Administration (FDA) vydala informační zpravodaj o antidepresivní léky a riziko sebevraždy. Promluvte si se svým lékařem o těchto možných nežádoucích účinků a varovné příznaky sebevraždy.

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Užívání léku jako lékař navrhne zlepší vaše zdraví a může předejít budoucím problémům. Pokud nechcete mít své léky správně, může být uvedení své zdraví (a možná svůj život), v ohrožení.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Užívání léků pro sociální úzkostné poruchy během těhotenství může zvýšit riziko vrozených vad. Pokud jste těhotná, prsu -feeding, nebo se snaží otěhotnět, poraďte se svým lékařem. Léky mohou třeba pokračovat, pokud vaše sociální úzkostná porucha je těžká. Váš lékař vám může pomoci zvážit rizika léčby proti riziku poškození vašeho těhotenství.

Navazující péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnosti. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud máte problémy. Je to také dobrý nápad, znát své výsledky testů a udržovat seznam léků, které užíváte.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

Kathleen Romito, MD – Rodinný Medicin; Lisa S. Weinstock, MD – Psychiatrie

14.listopadu 2014

to nový e-mailový sérii na diagnostiku, léčbu a žít s záchvatovité přejídání

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Kopřivka; bolesti na hrudi; Rychlý nebo pomalý tep; Těžká bolest hlavy; Ztuhlý krk; Nevolnost nebo zvracení.

Závratě nebo točení hlavy; Vysoký krevní tlak; změny chuti k jídlu nebo přibývání na váze; Ztráta sexuální touhy nebo schopnosti; Svalové záškuby během spánku.