Jarmanka: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Berce Komuna, Berce Laineuse, Berce Tras Grande, kráva zelí, bolševník, Heracleum lanatum, maximální Heracleum, Heracleum montanum, bolševník obecný, bolševník obecný subsp. montanum, Hogweed, Imperatoria, Madnep, Radix Pimpin ..; Viz Všechny názvy Berce komunu, Berce Laineuse, Berce Tras Grande, kráva zelí, bolševník Heracleum, lanatum, maximálně Heracleum, Heracleum montanum, bolševník obecný, bolševník obecný subsp. montanum, Hogweed, Imperatoria, Madnep, Radix Pimpinelle Franconiae, vlněný Parsnip, Youthwort; Anonymní

Jarmanka je rostlina. Lidé používají to, aby lék; I přes obavy o bezpečnost, lidé se Jarmanka pro úlevu od svalových křečí, žaludeční potíže, zažívací potíže, průjem a otok tkáně, která lemuje žaludek a střeva; Tam byly některé zprávy, že Jarmanka se používá jako náhrada pro â € śstretchâ € ť větší toten-lomikámen (Pimpinella hlavní) produkty.

Není k dispozici dostatek informací, aby věděli, jak Jarmanka mohlo fungovat.

Nedostatečná Evidence fo; Svalové křeče; poruchy žaludku; trávicí problémy; Průjem; Otok (zánět) výstelky žaludku a střev; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost Jarmanka pro tyto účely.

Jarmanka je možná UNSAFE, pokud jsou užívány ústy nebo nanáší na kůži. To může způsobit, že kůže hořet snadněji na slunci. Nosit ochranný oděv a opalovací krém venku, zvláště pokud jste se světlou pletí. Také tam jsou některé chemické látky v Jarmanka, které mohou způsobit rakovinu; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Pokud jste těhotná, je pravděpodobné nebezpečné vzít Jarmanka ústy, a to zejména v časné fázi těhotenství. To by mohlo začít menstruace, a to by mohlo způsobit potrat; To je možná nebezpečné vzít Jarmanka ústy, pokud kojíte -feeding. To je nejlepší se vyhnout používání; Vystavení ultrafialovému (UV) záření, včetně horským sluncem léčbě určitých onemocnění kůže, jako je lupénka, použití solária, nebo času ve slunečním světle: Jarmanka způsobuje citlivost na ultrafialové (UV) záření. Mohlo by to způsobit kožní hořet. Nepoužívejte Jarmanka pokud užíváte světelná terapie UV. Také pobyt mimo slunce a vyhnout slunění, pokud užíváte Jarmanka.

Některé léky mohou zvyšovat citlivost vůči slunečnímu záření. Jarmanka mohla také zvýšit citlivost vůči slunečnímu záření. Užívání Jarmanka spolu s léky, které zvyšují citlivost vůči slunečnímu záření by mohlo zvýšit šance na spálení od slunce, puchýře nebo vyrážky na oblastech kůže vystavených slunečnímu záření. Ujistěte se, že nosit opalovací krém a ochranný oděv, když tráví čas na slunci; Některé léky, které způsobují fotosenzitivitu patří amitriptylin (Elavil) Ciprofloxacin (Cipro), norfloxacin (Noroxin), lomefloxacin (Maxaquin), ofloxacin (přípravkem FLOXIN), levofloxacin (Levaquin), sparfloxacin (Zagam), gatifloxacin (Tequin), moxifloxacin (Avelox) , trimethoprim / sulfamethoxazol (Septra), tetracyklin, methoxsalen (8-methoxypsoralen, 8-MOP, Oxsoralen), a trioxsalen (Trisoralen).

Příslušná dávka Jarmanka závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro Jarmanka. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Kriazheva, S. S., Khamaganova, I. V. a Kolibrina, A. M. [Dermatitis bullosa u dětí způsobených kravského petržel]. Pediatriia. 199; (6): 88-90.

Maksakova, G. P. [Případ kontaktní dermatitidy způsobené Sosnovskii je bolševník]. Vestn.Dermatol Venerol. 197; (8): 48-49.

Prinz, V. L. a Köstler, H. [Zpráva o 3 případy toxického phytophotodermatitis kvůli Heracleum mantegazzianum (bolševník obří)]. Dermatol Monatsschr. 197; 162 (11): 881-886.

Rogov, V. D. [Akutní bulózní dermatitida vyvíjet po kontaktu s bolševník (Heracleum)]. Vestn.Dermatol Venerol. 198; (11): 58-59.

Sokolova, E. M. [Bulózní dermatitida z povolání způsobené bolševník]. Vestn.Dermatol Venerol. 196; 42 (2): 64-67.

Ippen H. [Phytophotodermatitis způsobeno závodu zastřihování (omítací je vyrážka)]. Derm Beruf Umwelt 199; 38: 190-2.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese