karcinom ne-malých plicních buněk: Správa vedlejší účinky

Jak jste si připravte se na zahájení léčby, je to normální cítit nervózní nežádoucích účinků můžete čelit. Abychom vám pomohli připravit, tady je léčba-by-ošetření průvodce nejčastějších z nich.

National Comprehensive Cancer Network je nezisková aliance 21 onkologických center po celé USA, které zacházejí se všemi rakoviny; National Comprehensive Cancer Network

Většina rakoviny plic chirurgické zákroky jsou procedura nazývá torakotomie. Lékař zařezává do hrudníku a šíří svůj hrudní koš otevřený dostat do nádoru. To je hlavní operace, a to trvá týdny nebo měsíce se zotavit.

na velikosti a umístění vašeho nádoru na bázi chirurg může být schopen dělat něco, co nazývá miniinvazivní video thorakoskopická (VATS). Pokud to funguje pro vás, budete mít méně bolesti a budete lépe rychleji dostat.

Nežádoucí účinky se liší v závislosti na tom, kolik vaše plíce byla odstraněna a jaký typ postupu jste měli, ale tady je představa o tom, co očekávat a jak se s tím vypořádat.

Bolest a slabost. Váš lékař vám předepíše léky k úlevě od bolesti, ale budete potřebovat dostatek času na odpočinek a léčit. Je to dobrý nápad, aby si deník, takže můžete sledovat a popsat vaše příznaky. Pokud je to ještě horší, spolupracovat s lékařem upravit léky a doladit lékové.

Dušnost. Můžete cítit, i když jste dostatek kyslíku a můžete normálně dýchat. Je to, jak váš mozek zpracovává bolest na hrudi. Mělo by se lépe v průběhu příštích několika týdnů, jak budete léčit. Pokud vaše plíce jsou v dobrém stavu (jiný než rakovina) obvykle můžete vrátit do normálního života po chvíli – i kdyby celá plíce byla odstraněna. Pokud máte také non-rakovinný onemocnění plic, jako je rozedma plic nebo chronická bronchitida, může se vždy cítit dech s některými typy činnosti.

Tyto léky napadají buňky, které rozdělují rychle, což je důvod, proč pracovat proti rakovinným buňkám. Ale některé zdravé buňky také to, stejně jako ve svých vlasových folikulů, kostní dřeně, a výstelky úst a střev. Chemo napadá je také, a to vede k určité vedlejší účinky. Jsou závislé na druhu a dávce drog dostanete a délce doby jejich pořízení.