krátkozrakost nebo krátkozrakost u dětí

Děti mají často progresivní formu krátkozrakost, nebo krátkozrakosti, která zhoršuje během dětství. Jejich vize, i když lze snadno opravit s brýlemi, a to obvykle stabilizuje v jejich 20s, když si jejich oči skončil roste.

Krátkozrakost je neschopnost vidět předměty na dálku jasně. U lidí s myopie, oční bulva je obvykle o něco delší, než je obvyklé zepředu dozadu. Světelné paprsky, které tvoří obrazy, které vidíte, zaměřit se na přední straně, spíše než přímo na sítnici, světlocitlivé části oka. Když se to stane, objekty na dálku se zdají rozmazané a nejasné.

Progresivní krátkozrakost nebo krátkozrakost je převážně způsobeno genetikou. Děti zdědí tendenci k rozvoji oční vadu od svých rodičů. Způsob, jakým člověk používá oči, jako je například často provádí podrobná nebo up-úzké práce, mohou mít také vliv na progresi krátkozrakosti.

Nejčastěji malé děti s krátkozrakostí nestěžují nebo jen si stěžují na obtíže vidění věcí daleko. Krátkozraký Dítě může posunout blíže k objektům jasně vidět. Pokud se zdá, vaše dítě má potíže vidět věci na dálku, domluvte si schůzku s očního lékaře.

Děti potřebují jejich vize kontrolovány na 6 měsíců, 3 roky, a před prvním ročníku. To je důležité zejména v případě, že je v rodinné anamnéze progresivní krátkozrakost nebo jiných očních onemocnění.

To je ještě sporné, zda progresivní krátkozrakost u dětí může být zpomalen. Některé nedávné studie naznačují, že použití atropinu v kombinaci s bifokální zpomaluje progresi krátkozrakosti.

Děti s krátkozrakostí mohou nosit brýle. Mohou také začít nosit kontaktní čočky, pokud jsou dostatečně zralý, aby se o ně postarat. Často to závisí na tom, jak zapojit rodiče v péči o kontaktní čočky. Oční specialisté zřídka doporučujeme kontaktní čočky předtím, než dítě vstoupí do jeho nebo její dospívající.

Promluvte si s očního lékaře vašeho dítěte zjistit, zda kontaktní čočky mohou pomoci svému dítěti.

Vzhledem k tomu, krátkozrakost je často dědičné, není zcela možné, aby se zabránilo. Nicméně, tam jsou kroky, kterými můžete minimalizovat její dopad. Ujistěte se, že vaše dítě je zkoumána předčasně, a to zejména v případě, že je v rodinné anamnéze progresivní krátkozrakost nebo jiných očních onemocnění. Pokud je to nepříjemné dělat práci nebo sledovat televizi ze standardní vzdálenosti, vaše dítě může být již vyvíjí krátkozrakost a potřebuje oční vyšetření.

ZDROJE

Optometric Association: “Krátkozrakost (Krátkozrakost).”

Mayo Clinic: “Krátkozrakost.”