léky používané k léčbě ADHD / add: stimulanty, nonstimulants a více typů

Léky je důležitou součástí vaší ADHD léčby. Mnoho typů léků může být použit ke kontrole symptomů poruchy.

Deficitu pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) je stav, dětství, která může trvat až do dospělosti v přibližně jedné třetině případů; Pokud jste byl diagnostikován s ADHD jako dospělý, je velká šance, že lékař předepsal lék – typicky stimulant – a navrhl, kognitivně behaviorální terapie nebo dokonce život trenéra. Mohla by také navrhli dobrou plánovač kapsy; Léčení ADHD u dospělých vyžaduje multi-hroty přístup. Příznaky jsou obvykle léčeni léky; Ale…

Léky se vyskytují v různých formách

Tato skupina léků léčených ADHD po několik desetiletí. Tyto léky mohou pomoci soustředit své myšlenky a ignorovat rozptýlení. Stimulační léky pracovat na 70% až 80% lidí.

Jsou používány k léčbě i středně těžkým a těžkým ADHD. Mohou být užitečné pro děti, dospívající a dospělé, kteří mají tvrdý čas ve škole, v práci nebo doma. Některá stimulancia jsou schváleny pro použití u dětí ve věku nad 3. Jiní jsou schváleny pro děti starší 6 let.

Stimulační léky zahrnují

V případech, kdy stimulanty nefungují nebo způsobit nepříjemné vedlejší účinky, nonstimulants může pomoci. Tyto léky mohou být všechny zlepšit koncentraci a sebeovládání.

Atomoxetin (Strattera) byl první nonstimulant lék schválen FDA. Je to schválen dětí, dospívajících a dospělých.

Klonidin hydrochlorid (Kapvay) byl také schválen pro samotnou nebo v kombinaci s použitím stimulant zvýšit účinnost.

Guanfacin (Intuniv) je určen pro děti a mládež ve věku mezi 6 a 17.

Několik jiné jsou k dispozici pro léčbu ADHD. Lékař může mít zkusit tyto jestli

Krátkodobě působící (s okamžitým uvolňováním). Ty se projeví rychle. Mohou zanikat rychle, taky. Možná budete muset vzít tyto několikrát za den; Střednědobě působícího. Tito trvají déle než krátkodobě působící verzi; Dlouhodobě působící formy. Možná budete potřebovat pouze, aby se tento druh jednou denně.

Tyto léky zahrnují