léky pro autismus

Léky mají omezenou roli při zmírnění příznaků autismu. Ale některé z nich mohou pomoci zabránit sebepoškozování a jiné chování, které způsobují potíže. Léky mohou také vzít dítě na funkční úrovni, na které on nebo ona může využít jiné způsoby léčby.

Léky, které se někdy používají k léčbě chování souvisejících s autismem patří selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) a antipsychotika. 1

Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI), patří citalopram, fluoxetin, sertralin a. Tyto léky mohou pomoci s depresí, úzkosti a obsedantní chování. SSRI mají vedlejší účinky, jako je zvýšení tělesné hmotnosti, nespavost, a zvýšení míchání, ale vedlejší účinky mají tendenci být méně závažné než u antipsychotik.

FDA poradní. Americký Food and Drug Administration (FDA) vydala informační zpravodaj o antidepresivní léky a riziko sebevraždy. FDA nedoporučuje, aby lidé přestali používat tyto léky, ale oni doporučují, aby lidé, kteří používají tyto léky sledovat varovné příznaky sebevraždy. To je důležité zejména na začátku léčby nebo při dávkování se změní.

Antipsychotika, jako je například haloperidol, risperidon, thioridazin a práce změnou účinků chemických látek v mozku. Mohou pomoci snížit behaviorálních problémů, které mohou nastat s autismem. Risperidon bylo prokázáno, že snižuje záchvaty vzteku, agresivita, a chování sebepoškozování u dětí s autismem. 2

Ale tyto léky mohou mít vedlejší účinky, včetně ospalosti, třes, a přibývání na váze. Jejich použití je obvykle považován pouze poté, co vedení chování nepodařilo řešit problém chování.

Další léky, které se někdy používají patří: 1

Účinnost těchto léků se liší podle jednotlivce. Vedlejší účinky jsou možné a měly by být projednány s lékařem. Někteří lékaři mohou poradit zhasnutím lék dočasně, s cílem určit, zda má pozitivní nebo negativní dopad.

Americký Food and Drug Administration (FDA) vydala varování o antikonvulsních léků a riziko sebevraždy a sebevražedné myšlenky. FDA nedoporučuje, aby lidé přestali používat tyto přípravky. Místo toho, lidé, kteří berou antikonvulzivní lék by měl být pečlivě sledoval varovné příznaky sebevraždy. Lidé, kteří berou antikonvulzivní lék a kteří se obávají o tento nežádoucí účinek, poraďte s lékařem.

Myers SM, et al. (2007, potvrdila 2010). Academy of Pediatrics klinické zprávy: Řízení dětí s poruchami autistického spektra. Pediatrics, 120 (5): 1162-1182.

US Food and Drug Administration (2006). FDA schválil první lék pro léčbu podrážděnost spojená s autismem, RISPERDAL. FDA News. K dispozici on-line: http://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/2006/ucm108759.htm.

John Pope, MD – Pediatric; Fred Volkmar, MD – Dětská a dorostová psychiatrie

14.listopadu 2014