lupus procedury: kortikosteroidy krémy NSAID a další

Vaše léčba volby pro lupus záviset na tom, jak závažné příznaky onemocnění jsou, zda jsou ovlivněny vaše orgány, a jak moc jsou vaše příznaky ovlivňují váš každodenní život. Vaše plány ošetření by měly být šité na míru vašim individuálním potřebám a bude v průběhu času měnit, jako světlice nebo odlivy nemocí. V současné době neexistuje žádný lék na lupus.

Cílem léčby u pacientů s mírnou lupus je, aby se zabránilo příznaků světlice, když únava, bolesti kloubů, vyrážka zhorší.

Pokud váš lupus způsobuje nebo hrozí poškození orgánů, ohrožuje život, nebo je vážně ovlivňuje kvalitu vašeho života, budete možná muset vzít

Chcete-li se dozvědět více, viz léky.

Pokud se rozvinou závažné onemocnění ledvin, které nelze ovládat s lékem, můžete potřebovat dialýzu nebo transplantaci ledvin.

Dobrý self-péče je nezbytné, aby řízení lupus. Zdravý životní styl může snížit jak často máte světlice a jak závažné jsou. To může zlepšit kvalitu svého života. Dobrý self-péče také pomáhá snižovat riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Získejte pravidelné prohlídky u svého lékaře, namísto čekání, až vaše onemocnění světlice. Když se vyskytují světlice, cílem je zacházet s nimi hned omezit případné poškození tělesných orgánů; Vyhněte se slunci. Pokud musíte být na slunci, pokrýt své ruce a nohy, nosit klobouk, a aplikovat opalovací krém širokospektrální (pokrývající oba UVA a UVB paprsků) s vysokým ochranným faktorem, sluneční (jako SPF 50) chránit pokožku; Použijte kortikosteroidů krém pro vyrážky; Vezměte paracetamol nebo nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), a získat dostatek odpočinku pro mírné bolesti kloubů nebo svalů a horečkou; Vezměte antimalarická léky, zvláště pro kožní vyrážky. Pomáhají také při únavě a bolesti kloubů a svalů; Vezměte kortikosteroidy nízké dávky, pokud NSAID nejsou účinné při kontrole příznaků.

Self-péče zahrnuje získávání pravidelné cvičení a jíst zdravé výživy. Chcete-li se dozvědět více, viz domácí léčbě.

Kortikoidy ve vysokých dávkách, a to buď pilulky nebo přes žíly na paži (IV); Lék, který potlačuje imunitní systém (imunosupresiva).