lutein a zeaxantin pro zrak

Lutein a zeaxantin, vyskytují společně v mnoha zeleniny, jsou silnými antioxidanty. U lidí, které se vyskytují ve vysokých koncentracích v oku, včetně čočky, sítnice a makuly. Z tohoto důvodu lutein a zeaxanthin jsou považovány za klíčové pro zdravý zrak.

Růžové oko (nebo zánět spojivek) nastává, když spojivky – tenký, transparentní membrána, která vystýlá vaše oka a víčka – se zanítí z různých důvodů. Většina případů růžové oko spustit předvídatelný průběh, a zánět obvykle uklidí po několika dnech; Růžové oko je časté onemocnění, zejména u dětí. Přestože růžové oko může být vysoce nakažlivá (známý rychle šíří ve školách nebo nastavení péče o děti), to je zřídka vážný a nebude poškodit váš zrak v případě odhalení a …

Poznámka: Mnoho studií v kombinaci lutein a zeaxanthin se dalších živin, jako jsou vitaminy C a E. Je možné, že kombinace živin může být užitečné, než každý jednotlivý živiny.

Doporučená denní dávka: Ne RDA byl nastaven luteinu a zeaxanthinu.

Doporučená úroveň pro zdraví očí: optometrické asociace doporučuje 10 mg / den luteinu a 2 mg / den po zeaxanthin.

Bezpečná horní hranice: Vědci aniž by stanovila horní hranici pro luteinu a zeaxanthinu.

Potenciální rizika: lutein a zeaxantin v přebytku může obrátit kůže nažloutlý. Zdá se, výzkum, který ukazuje, že za použití až 20 mg luteinu denně je bezpečné.

Potraviny s lutein a zeaxanthin

Kale (1 šálek) 23,8 mg

Špenát (1 šálek) 20,4 mg

Collard (1 šálek) 14,6 mg

Listy tuřínu (1 šálek) 12,2 mg

Kukuřice (1 šálek) 2,2 mg

Brokolice (1 šálek) 1,6 mg

ZDROJE

Optometric Association, “Dieta, výživa a zdraví očí.”

Oregon State University, Linus Pauling Institute.

Wong, I. International Ophthalmology, 2011.

National Institutes of Health webu: “Studie NIH poskytuje jasnost o doplňky pro ochranu proti oslepující oční onemocnění.”