lymfedém po operaci rakoviny prsu

Všimli jste si, otoky rukou nebo nohou po operaci rakoviny prsu? Pokud ano, informujte svého lékaře. Mohla by chtít zkontrolovat lymfedému. Je běžné, že ženy, aby si tuto podmínku po léčbě rakoviny prsu.

Nahromadění lymfy, tekutiny vaše tělo dělá, se stane, když lymfatické cévy nebo uzly, že tekutina prochází chybí, jsou poškozené nebo odstraněny.

Existují dva typy lymfedému: primární a sekundární.

Primární je vzácný. To se stane, když jsou některé lymfatické cévy chybí nebo je vadný při narození.

Sekundární lymfedém se stane, když blokáda nebo jiný problém změní tok lymfy v síti vašeho těla lymfatických cév a uzlin. Může k ní dojít nejen po operaci karcinomu prsu, ale může také pocházet z infekce, tvorbu jizevnaté tkáně, trauma, hluboká žilní trombóza (krevní sraženiny v žíle), záření, nebo jiné léčby rakoviny.

Lidé, kteří si měli některý z těchto postupů může být ohrožen

Můžete získat lymfedému během několika dnů po operaci, ale může se také stát, měsíce nebo roky později. Pokud se neléčí, může to být horší.

Malé množství otoku, a to i na paži, je normální během prvních 4 až 6 týdnů po operaci rakoviny prsu. Některé ženy mohou mít také zarudnutí nebo bolest v rameni, který může být příznakem zánětu nebo infekce.

Ale pokud si myslíte, že máte některý z níže uvedených příznaků, vyhledejte lékaře ihned. Prompt léčba může pomoci dostat lymfedému pod kontrolou.