Lymská borelióza – přehled témat

Lymská borelióza je infekční onemocnění, které se šíří klíšťaty. Můžete získat lymskou nemoc, pokud jste pokousal nakaženého klíštěte. Ale většina lidí, kteří měli přisátí klíštěte nechápu lymskou nemoc. Je to stále důležité vidět svého lékaře, pokud máte klíště připojené k vám, že nelze odebrat.

Lymská nemoc je způsobena bakteriemi. Infikovaných klíšťat šíření bakterií tím, že kouše lidi nebo zvířata.

Dva druhy klíšťat nesou bakterie lymské boreliózy v USA Jsou

Odstraňte klíšťata, jakmile si jich nevšiml. Infikovaných klíšťat se obvykle nešíří lymskou nemoc, dokud nejsou připojeny po dobu nejméně 36 hodin.

Jedním ze znaků Lymeské boreliózy je kulatý, červená vyrážka, která se šíří v místě přisátí klíštěte. Tato vyrážka může dostat velmi velké.

Chřipkové-jako symptomy jsou také běžné. Lidé v časných stádiích Lymeské boreliózy se může cítit velmi unavený a mít bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů a horečku.

Tyto příznaky mohou začít kdykoli od 3 dnů až měsíc poté, co jste byl pokousán. Někteří lidé nemají žádné příznaky, když jsou v raných fázích Lymeské boreliózy. A dokonce ani nemusí pamatovat dostat přisátí klíštěte.

Pokud Lymská borelióza jde neléčí, může mít vážnější příznaky v průběhu času. Tyto zahrnují

Lékař se vás zeptá na otázky o svých symptomů. Lékař bude také požádat o vašich aktivitách, aby se pokusili zjistit, jestli byli kolem infikovaných klíšťat. Můžete mít krevní testy, aby zjistili, zda máte určité protilátky v krvi, které by mohly znamenat, že máte nemoc.

Jelen klíšťata. Jsou šíření nákazy na severovýchodě a středozápadě; Západní černé nohama klíšťata. Jsou šíření nákazy podél pobřeží Tichého oceánu, většinou v severní Kalifornii a Oregonu.

Otok a bolest kloubů (jako artritida); Brnění a necitlivost ve svých rukou, nohou a zpět; Nedostatek energie, která nezlepší; Potíže se zaměřit své myšlenky; Poor paměti; Slabost nebo ochrnutí svalů v obličeji.