makrovaskulární komplikace diabetu – přehled témat

diabetes Trends

Makrovaskulární komplikace spojené s diabetem jsou onemocnění a podmínky velkých cév způsobené diabetem. Tyto komplikace se může objevit v krevních cévách v jakékoli části těla.

Lékaři nechápou, co způsobuje některé lidi k rozvoji komplikací diabetu, zatímco jiní ne. Někteří lidé mohou mít tkáně a neznámých faktorů, které jsou odolné proti poškození. Životní styl a dědičné faktory mohou také ovlivnit riziko komplikací. Například, pokud kouříte, jste na vyšší riziko onemocnění cév srdce a krve, než někoho, kdo nekouří.

Makrovaskulární komplikace spojené s diabetem jsou srdeční choroby, mrtvice a onemocnění periferních arterií.

Lidé s diabetem mají zvýšené riziko srdečního infarktu a dalších srdečních problémů.

Pokud máte diabetické neuropatie, zvláště pokud se dotýká vnitřních orgánů (autonomní neuropatie), nemusí mít příznaky srdečních souvisejících, nebo může mít příznaky, které nejsou typické pro srdeční problémy. V důsledku toho nemusí vyhledat lékařskou pomoc s dostatečným předstihem, aby se zabránilo vážné problémy, nebo dokonce smrt. Ujistěte se, že usilovat o péči velmi brzy, i když vaše příznaky nejsou závažné a i když si myslíte, že vaše příznaky nesouvisí se svého srdce.

Lidé, kteří mají diabetes je větší pravděpodobnost, že mají mrtvici než lidé, kteří nemají diabetes. Plaku nahromadění a vytvoření koagula způsobit zablokování v krevních cévách, které vedou k mozku. Lidé s diabetem mají často vysoký krevní tlak, který může způsobit abnormality v malých cévách mozku a vést k mrtvici.