marihuana – užívání marihuany a účinky marihuany

Pokud jste někdy kouřil jointa nebo jedli sušenky pot-oživené, ty jsi sotva sám: Více než 1 ze 3 lidí v Americe se snažil marihuanu na jednom místě v jejich životech.

Marihuana pochází z rostliny konopí Cannabis sativa. To má léčivou látku zvanou THC, který vám dává pocit vysoká. THC a jiné sloučeniny v marihuany může také ovlivnit způsob, jakým vaše tělo funguje.

Většina lidí kouří sušené listy rostliny, květiny, stonky a semena. Ale marihuany může být také smíchán do potravin (jako oříškové sušenky, koláčky, a lízátka), uvařena jako čaj, nebo vdechnutí s výparníkem.

Bez ohledu na to, jak se dostane do vašeho systému, to postihuje téměř každý orgán v těle a vaši nervovou soustavu a imunitní systém, taky. Když se kouř hrnec, vaše tělo absorbuje THC hned. (Pokud budete jíst pečou dobré, nebo jiný předmět, může to trvat mnohem déle, pro vaše tělo absorbovat THC, protože má k rozbití v žaludku před tím, než vstupuje do krevního řečiště). Můžete si všimnout změny ve vašem těle hned poté, co kouří. Tyto účinky obvykle zastaví po 3 nebo 4 hodiny.

Kouření pot může zvýšit svou tepovou frekvenci až o dva krát až 3 hodiny. To je důvod, proč někteří lidé mají srdeční infarkt hned po jejich použití marihuany. To může zvýšit krvácení, snižují krevní tlak a vliv na hladinu cukru v krvi, taky.

My ještě nevědí, jestli marihuana je spojeno s vyššími šance na získání rakoviny plic. Ale proces nemá dráždit plíce – což je důvod, proč pravidelných kuřáků je větší pravděpodobnost, že budou opakovaně kašle a mít plicní související zdravotní problémy, jako je hrudníku nachlazení a plicních infekcí.

Další fyzikální účinky marihuany zahrnují

Pokud jste uživatel dlouholetý můžete mít fyzické abstinenční příznaky – jako chutě, podrážděnost, nespavost, a menší chuť k jídlu – když vás zastaví.