mastoiditidy: akutní a chronické příznaky, příčiny a léčba

Mastoiditidy je bakteriální infekce mastoid kosti. Mastoid kostí, který sedí za uchem, se skládá ze vzdušných prostorů, které pomáhají vypustit středního ucha.

Vzhledem k tomu, děti krmené lahví mají větší šanci dostat ušní infekce, je lepší kojit své dítě po dobu prvních šesti až 12 měsících života, pokud je to možné, aby se zabránilo ušní infekce; Odstranit co nejvíce látek znečišťujících životní prostředí z domova, jak je možné, VČETNĚ; Dus; Čistící kapaliny a rozpouštědla; Tabák smok; Také snížit váš nebo vašeho dítěte expozici vůči lidem s nachlazením a řídit alergie. Podniká kroky, aby se zabránilo nachlazení a chřipku, stejně jako jiné nemoci může zabránit některé, …

Mastoiditida obvykle postihuje děti, ale může být také ovlivněna dospělí.

Někteří lidé mají chronický mastoiditida, probíhající infekce středního ucha a bradavkového výběžku, který způsobuje trvalou drenáž z ucha.

Jak bylo uvedeno výše, mastoiditidy nejčastěji se vyvíjí v důsledku středního ucha infekce. Bakterie ze středního ucha může cestovat do vzduchových buněk mastoid kosti. Kromě toho typ cysty kůže ve středním uchu, který se nazývá cholesteatom, může blokovat odvodnění ucha, což vede k mastoiditida.

Mastoiditida příznaky mohou zahrnovat

Jakékoli neobvyklé příznaky ušní nebo horečka by měly být hodnoceny lékařem. Lékař bude vypadat uvnitř ucha pomocí speciálního nástroje, aby zjistil, zda se infekce vyskytuje, a vyhodnotit funkci sluchu. Je-li mastoiditidy podezření, může lékař doporučit další vyšetření k potvrzení diagnózy, včetně

Je-li závažné podezření na infekci, lékař může také doporučit více do hloubky testech, jako je například CT nebo MRI. Je-li lékař týká může vyvinuli meningitidu v důsledku mastoiditida, bude lumbální punkce se provádí test míšní mok infekce.

Chronická mastoiditidy se smísí s antibiotiky ústní zkoušky, eardrops a pravidelné úklidy ušní lékař. Pokud se tyto úpravy nefungují, chirurgie může být nutná, aby se zabránilo dalším komplikacím.

Pokud vy nebo vaše dítě s diagnózou akutní mastoiditida, může být v nemocnici přijímat léčbu a péči prostřednictvím otolaryngologist, lékař, který se specializuje na onemocnění uší, nosu a krku. Antibiotika budou mít přes IV (intravenózní linka) k léčbě infekce.