maze postup fibrilace síní

Postup bludiště je chirurgická léčba fo; fibrilace síní. To může být také nazýván chirurgická ablace.

Postup bludiště může být provedeno různými způsoby. To může být provedeno přes malé řezy v hrudníku. Nebo to může být provedeno vyskytovalo; open-operaci srdce.

Postup bludiště může být provedeno v případě, že osoba má další operaci srdce, takový; koronární tepny bypass a opravy ventil o; nahrazení.

Recovery for postup bludiště závisí na tom, jak byla vaše operace provedena. Například, zotavení bude pravděpodobně delší dobu neurčitou na srdce postup než u méně invazivní postup.

Možná budete muset zůstat v hospita; asi 7 až 10 dnů. Většina lidí tráví první 2 nebo 3 dny po surger; na jednotce intenzivní péče (JIP), kde mohou být ostře sledované. Si wil; povzbuzovány k chůzi během 1 až 2 dnů od vaší ordinaci.

Nepohodlí na hrudi, žebra a ramena je běžný v rámci jedle; několik dní po operaci. Lékař nařídí léků proti bolesti, aby hel; řídit toto nepohodlí.

Léky nazývané diuretika jsou používány t; ovládání nahromadění tekutiny hned po operaci. Lékař může mít vám TAK; diuretikum doma několik týdnů po operaci.

Vy ma; je třeba vzít; antikoagulant, jako je warfarin (Coumadin, fo, například), po zákroku. Ale to je obvykle stanovena na případ-by-CAS; základ.

Zotavení je obvykle kompletní během 6 až 8 týdnů; po operaci. Někteří lidé mají nepříjemné pocity na hrudníku řezem fo; několik měsíců po operaci.

Budete mít možnost se dostat zpět t; Vaše běžné aktivity během 3 měsíců. Můžete se cítit více unavený tha; obvykle, ale většina lidí se vrátí do normálu během 6 měsíců.

Postup bludiště je surgica; léčby fibrilace síní. Používá se k ovládání irregula; tep a obnovit normální rytmus srdce.

Rytmus-control medicína se neosvědčila k úlevě od příznaků z fibrilace síní; Máte příznaky fibrilace síní, a vy jste s anothe; operace srdce; Máte další operaci srdce, a přidáním th; bludiště postup není příliš riskantní; Nemůžete mít cathete; ablace, nebo byste raději podstoupit operaci; Již jste měli katetrizační ablace, ale stále hav; fibrilace síní.

Krvácející; Infekce; Mrtvice; Pneumonie; Srdeční Attac; (Infarkt myokardu, nebo MI); Nové arytmie; Museli mít; kardiostimulátor implantován; Smrt. (Asi 1 nebo 2 úmrtí stane 100 operací. 2)

Váš docto; může doporučit postup bludiště, pokud alespoň jedno z následujícího popisu; Je pravda, o vás: 1

Postup bludiště má dobrý dlouho-ter; Výsledky pro léčbu fibrilace síní. To může zastavit fibrilaci síní asi 9 lidí z 10. 2. Možná budete muset vzít srdeční rytmus lék (antiarytmika) po zákroku.

Rizika postupu bludiště jsou podobné t; rizika jakékoli operace srdce, který používá obtokové zařízení pro mimotělní oběh.

rizika zahrnují

Možná budete muset mít Bloo; transfuze podle postupu bludiště. Promluvte si se svým lékařem a najít ou; zda je možné pro vás darovat své vlastní krve, které mají být použity během th; postup.

Vyplňte informační chirurgie formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Který vám pomůže připravit se na tuto operaci.

Calkins H, et al. (2012). 2012 HRS / EHRA / ECAS prohlášení expert shoda o katétrem a chirurgické ablace fibrilace síní: Doporučení pro výběr pacientů, procesní techniky, léčbu pacienta a následná opatření, definice, koncové body a zkušební výzkum designu. Zpráva o Heart Rhythm Society (HRS) Task Force na katétrem a chirurgické ablaci fibrilace síní. Srdeční rytmus, 9 (4): 632-696.e21.

Ledna CT, et al. (2014). 2014 AHA / ACC / HRS Pokyn k léčbě pacientů s fibrilací síní: Zpráva o College of Cardiology / Heart Association Task Force o osvědčených postupech a srdečního rytmu společnosti. Circulation, publikováno online 28. března 2014. DOI: 10,1161 / CIR.0000000000000041. Zobrazena 18. dubna 2014.

Ledna CT, et al. (2014). 2014 AHA / ACC / HRS Pokyn k léčbě pacientů s fibrilací síní: Zpráva o College of Cardiology / Heart Association Task Force o osvědčených postupech a srdečního rytmu společnosti. Circulation, publikováno online 28. března 2014. DOI: 10,1161 / CIR.0000000000000041. Zobrazena 18. dubna 2014.

Robertson JO, et al. (2014). Ilustrované techniky pro provádění postupu Cox-Maze IV. Annals of Surgery, Cardiothoracic 3 (1): 105-116. DOI: 10,3978 / j.issn.2225-319X.2013.12.11. Přístupné 16.června 2014.

Rakesh K. Pai, MD, FACC – Kardiologie, Electrophysiolog; John M. Miller, MD, FACC – kardiologie, elektrofyziologie

5.8.2014