meningitida, co zvyšuje riziko

Rizikovým faktorem je cokoli, co vás vede k větší šanci dostat určitou nemoc. Mezi rizikové faktory patří meningitidy

Na podzimní den v roce 2003, Carl Buher sestoupil s vysokou horečkou, bolestí hlavy, nevolností, zvracením a vyčerpáním. Jeho rodiče, Curt a Lori Buher, myslel, že chřipku, stejně jako jeho fotbalové kamarády. Ale když se Carl stal dezorientovaná a vyvinuli fialové skvrny po celém obličeji a pažích, které ho vrhl k lékaři; Mt. Vernon, Wash., 14-letý se zkrátil meningokokového onemocnění, také známý jako bakteriální meningitidy, vzácné, ale potenciálně smrtelné infekce, která může zabít zdravého mladého člověka …

Genetika. Někteří lidé mohou zdědí tendenci se dostat meningitidu. Pokud přijdou do kontaktu s organismy, které mohou způsobit infekci, mohou být pravděpodobné, že nakazit; Být muž. Muži dostat meningitidu častěji než ženy; Přeplněné životních podmínek. Lidé v táborech, centrech denní péče, škol a vysokoškolských kolejích mají větší šanci dostat meningitidu; Být vystavit; hmyzu a hlodavců. Lidé, kteří žijí nebo navštívit oblastí na světě, kde hmyz nebo hlodavci nést choroboplodné zárodky, které způsobují meningitidu riziko dostaní nemoci; Není dostání; dětství očkování. Lidé, kteří nedostali záběry pro příušnicím, Hib onemocnění nebo pneumokokových infekcí před dosažením věku 2 mají větší šanci dostat meningitidu; Být starší dospělý, který není dostali pneumokokovou vakcínou; Nemít pracovní slezinu, která je součástí imunitního systému organismu; Cesta do oblastí, kde meningitida je běžné. Například lidé, kteří cestují do “meningitida pásu” v subsaharské Africe by měl dostat meningokokovou výstřel.

S vrozenou vadu lebky, poranění hlavy nebo operaci mozku; Dialyzován; Mají jiné infekce, jako jsou infekce horních cest dýchacích, příušnice, tuberkulóza (TB), syfilis, Lymské nemoci, a onemocnění způsobených herpes viry; Mít kochleární implantát pro těžkou ztrátou sluchu. Studie ukazují, že děti s kochleární implantáty mají zvýšené riziko bakteriální meningitidy. 5; Rodí matce infikovaného organismu, která způsobuje meningitidu. Viry, jako jsou například enteroviry a herpes viry, stejně jako některé bakterie, může být přenesen z infikované matky na dítě během porodu; Měla zánět mozkových blan v minulosti. Někteří lidé, kteří měli meningitidu častěji než ostatní, aby si to znovu. Mezi ně patří lidé s vrozenými vadami nebo poraněním lebky a obličeje, sníženou imunitou nebo neočekávané reakce na některé léky.