menopauze a spánkové problémy: příčiny a léčba

Menopauza je stádium v ​​životě ženy, když její vaječníky přestanou produkovat hormony estrogen a progesteron a ona přestane menstruovat. Je to normální součást stárnutí a označí konec reprodukčního období ženy. Menopauza obvykle dochází u ženy v pozdních 40. let do počátku 50. let. To může také vést k problémům se spánkem.

Sympto; Návaly horka, noční pocení; Benefi; Černá cohosh je odvozena od druhu pryskyřník. Studie měla smíšené výsledky o tom, zda černá cohosh je efektivní při snižování návaly horka. Některé studie naznačují, že může pomoci s mírnými návaly horka a noční pocení pro krátkodobou léčbu. Mohou snižovat krevní tlak, stejně. Ve vzácných případech byla hlášena hepatitida.

Přibližně 75% -85% z ženy v menopauze zkušenosti návaly horka, která může trvat v průměru po dobu pěti let. Návaly horka a pocení může být obtížné spát. Podle National Sleep Foundation, přibližně 61% ženy v menopauze mají problémy se spánkem. Spací obtíže mohou vést k dalším problémům, jako je například denní ospalost.

Tradiční léčba příznaků spojených s menopauzou – jako jsou návaly horka a nespavost – byl hormonální substituční terapie (HRT). HRT se skládá z daného estrogen ve formě tablet, náplastí, nebo vaginální krém, a to buď samostatně nebo v kombinaci s progesteronem (u žen, které ještě mají své dělohy). Nicméně, výsledky z rozsáhlé studie, Health Initiative žen, ukázaly, že dlouhodobé užívání estrogenů-progesteron kombinované léčby způsobil zvýšené riziko rakoviny prsu, onemocnění srdce, krevní sraženiny, a mrtvice. Estrogen sám nezvýšila rakoviny prsu nebo srdeční onemocnění, ale studie také zjištěno, že léčba estrogenem sám zvyšuje riziko vzniku krevních sraženin a mrtvice.

Poslední doporučení pro použití HRT u závažných příznaků menopauzy je použít nejnižší možnou dávku pro nejkratším možném čase, při pravidelném sledování se svým lékařem.

Pokud nejste kandidátem na HRT, pokud vaše příznaky nejsou závažné, nebo pokud si prostě rozhodnout nepoužívat HRT, léky původně používané jako antidepresiva mohou pomoci zmírnit návaly horka. Patří mezi ně nízké dávky fluoxetin (Prozac), paroxetin (Paxil), venlafaxin (Effexor)) a mnoho dalších SSRI. A dvě další léky – anti- zabavení drog gabapentin a léky clonidin krevní tlak – Také může být efektivní pro příznaky menopauzy.