metabolický syndrom a připojení k onemocnění srdce

Metabolický syndrom, také známý jako syndrom X nebo dysmetabolic syndrom, se odkazuje na seskupení metabolických podmínek, které mohou vést k onemocnění srdce.

Má vaše podprsenka opravdu jít až tak vysoko? “Zeptal se TSA důstojník, přejela rukama po hrudi. Můj přítel, Adam a já jsme byli v čele pro romantickou dovolenou, a se koná v letištní bezpečnosti nebylo na naší trase.” mám kardiostimulátor. To je jizva, není moje podprsenka, “řekl jsem.” Jsi příliš mladý na to, “řekla, když nejsem jediný 26-letý s kardiostimulátorem, že jsem jediný, kdo Většina bezpečnostních důstojníků viděli. části kardiostimulátory instalován ročně, 84% jsou pro lidi starší 65 let pouze 6% …

Inzulínová rezistence je stav, ve kterém tělo produkuje inzulín, ale není to správně používat. Inzulín, hormon tvořený ve slinivce břišní, napomáhá použití tělo glukózu, forma cukru, na energii. Pokud má člověk inzulinovou rezistenci, jeho nebo její tělo není konverze glukózy pro svaly a jiných tkání.

Podle pokynů Heart Association, některý tři z následujících vlastností v téže osoby splňují kritéria pro metabolického syndromu

Světová zdravotnická organizace (WHO) má mírně odlišné kritéria pro vymezení metabolického syndromu

Přibližně 20% -30% populace v průmyslově vyspělých zemích má metabolického syndromu.

Jak je tomu u mnoha zdravotních stavech, genetiky a životní prostředí, a to jak hrají důležitou roli v rozvoji metabolického syndromu.