metastazující Diagnóza melanom: Testy

Poté, co lékař říká, že máte rakovinu kůže melanom, vaše první otázka je pravděpodobně bude: Má se šíří?

Pokud jste v riziku vzniku rakoviny kůže, přijmout následující opatření, kdykoli possibl; Vyhněte se intenzivní pobyt na slunci, které pobývají z ní od 10 hod do 2 p.m .; Venku nosit klobouk s krempou, dlouhé rukávy, kalhoty, a sluneční brýle, které blokují UV záření; Použijte UPF (Ultraviolet Protection Factor) oděv. Nebo použijte Rit Sun Guard praní ozáření UV světlem ochranný; Používat opalovací krém s ochranným faktorem slunce (SPF) ze dne 30. nebo vyšší, když jste mimo; Hlásit podezřelé kožní léze do …

Existuje několik možných záchytné body v laboratoři hlásí lékař dostal, když jste se poprvé dostal svůj melanom diagnózu. V případě, že melanom tloušťku menší než 1 mm, je méně pravděpodobné, že se rozšířily, než tlustší. Zpráva by také zmínit, jak rychle se rakovinné buňky dělení a zda máte nějaké kožní ulcerace – zlom v povrchu kůže – souvisí s rakovinou.

I s těmito informacemi, budete muset získat nějaké testy udělat, aby zjistili, jestli je to metastazující melanom. Dostanete biopsii, ve kterém bude lékař brát malý vzorek nádoru, nebo blízkých lymfatických uzlin, testovat. To může nebo nemusí potřebovat chirurgický zákrok, v závislosti na metodě.

Je to typ biopsie, které můžete dostat provedeno v ordinaci lékaře. Kontroluje velkých lymfatických uzlin v blízkosti povrchu kůže a je blízko melanomu, aby zjistili, zda se rakovina rozšířila tam.

Lékař bude cítit oblast kolem melanomu najít lymfatické uzliny nebo uzliny, poče ten bod, a použít velmi tenkou injekční jehlu odstranit trochu svého lymfatických uzlin. Nemělo by to bolet moc, a to nenechá jizvu.

Jednou nevýhodou jemné jehly aspirační biopsie je, že pokud to neshromažďuje dostatečně velký vzorek, může být nutné, aby si operaci na druhé biopsii.

Líbilo se váš lékař říci, budete potřebovat operaci zkontrolovat své lymfatické uzliny? V takovém případě budete pravděpodobně nejprve získat injekci radioaktivní látku nebo barvivo ukázat lymfatických uzlin nejblíže ke svému nádoru. (Lékař může jim zavolat své “strážné” lymfatických uzlin).

Operace se obvykle provádí v nemocnici, a můžete jít domů po něm. Během procedury, doktor dělá malý řez – asi půl palce – a vytáhne jednu nebo více mízních uzlin nejblíže k vaší melanomu.

Pokud se tyto uzly obsahují buněk melanomu, rakovina se pravděpodobně rozšíří. Ale v případě, že ověřovací lymfatické uzliny nevykazují buněk melanomu, pak lékař nechat lymfatických uzlin sám.