metastazující karcinom prsu: rozvíjející se terapie, co potřebujete vědět o

Budete chtít držet krok s nejnovějšími poznatky o pokročilého karcinomu prsu. Vědci pracují na nové léky, lepší pochopení nemoci samotné, a to, co pomáhá, když si projít léčbu.

FDA nedávno rozšířila svůj souhlas palbociclib (Ibrance), což je lék, který se zaměřuje na protein zvaný CDK 4/6. Lékaři nyní mohou použít v kombinaci s fulvestrantu, je hormonální léčbou drogy, která se zaměřuje estrogen. To může být možnost, pokud máte metastazující rakovina prsu, která “hormon-receptor pozitivní,” a vy nemáte typ rakoviny prsu s názvem “HER2”, který podporuje růst rakovinných buněk.

jeho rozhodnutí založeno FDA, částečně na základě výsledků klinické studie, která zjistila, že palbociclib navíc fulvestrant zpomalil karcinomem prsu s asi 5 měsíců.

Agentura se rovněž zavázal, aby urychlila svůj přezkum imunoterapie lék s názvem sacituzumab govitecan (IMMU-132). Zaměřuje se na protein zvaný Trop-2, který je nalezený v mnoha typů rakoviny.

Tyto léky nejsou zatím k dispozici, ale vědci jsou jejich studium.

inhibitory PARP. Tyto léky zaměřit PARP – enzym účastnící opravy DNA – a může pomoci lidem s genovou mutací BRCA1 nebo BRCA2.

inhibitory tyrosinkinázy. Tyto léky blokují některé enzymy. Jeden z léky, tzv lapatinib (Tykerb), je již schválen FDA k léčbě HER2-pozitivním metastazujícím karcinomem prsu. Další, tzv neratinib, může také udělat to, že nová studie ukazuje. Výsledky ukazují, že neratinib zlepšila přežití, pokud je podáván po chemoterapii.

Cílenější HER-2 terapie. Asi 1 z 5 lidí s rakovinou prsu mají příliš velký růst podporující protein známý jako HER2. Léky, které se zaměřují na tuto bílkovinu jsou stále sofistikovanější. Jako příklady lze uvést margetuximab, lék, který ukazuje slibné výsledky při snižování nádorů a ONT-380, který může způsobit méně nežádoucích účinků.

Ostatní imunoterapie léky. Tyto léky působí tak, že posílení imunitního systému, nebo tím, že poskytuje verzi uměle vyrobený z bílkovina imunitního systému. Na rozdíl od IMMU-132, další imunoterapii léku, pembrolizumab ukazuje slibné výsledky při klinických studiích jako potenciální léčba metastatického triple-negativního karcinomu prsu.

U žen, které žijí s pokročilým HR +, HER2-negativním karcinomem prsu po menopauze, kteří již obdrželi některé jiné léky, které se nepodařilo pro jejich rakovinu, Afinitoru ® (everolimu) Tablety plus Aromasin ® * (exemestan) je prokázáno, že pomáhají dvojnásobnou dobu bez rakoviny růst vs samotného exemestanu. **

Pacienti by neměli brát AFINITOR v případě, že jsou alergičtí na Afinitoru nebo na některou z jeho složek. Pacienti by měli informovat svého poskytovatele zdravotní péče před přijetím AFINITOR v případě, že jsou alergičtí na sirolimus (Rapamune ®) nebo temsirolimu (TORISEL ®).

AFINITOR může způsobit vážné vedlejší účinky, jako je například plicní nebo dýchací problémy, infekce nebo selhání ledvin. Některé z těchto nežádoucích účinků mohou být závažné a mohou dokonce vést ke smrti. Váš tým zdravotní péče mohou mít způsoby, jak pomoci zvládnout vedlejší účinky, které se vyskytnou. Je důležité promluvit se svým lékařem nebo zdravotní sestrou o nežádoucích účincích vám zkušeností a nejlepších způsobů, jak je spravují. Závažné nežádoucí účinky zahrnují

Plicní nebo dýchací problémy: Pacienti by měli informovat svého poskytovatele zdravotní péče ihned, pokud máte některý z těchto příznaků: nové nebo zhoršující se kašel, dušnost, bolesti na hrudi, potíže s dýcháním nebo sípání.

Infekce: AFINITOR mohou pacienti vyšší pravděpodobnost vzniku infekce, jako je zápal plic, nebo bakteriálních, plísňových nebo virové infekce. Virové infekce mohou zahrnovat reaktivace hepatitidy B u lidí, kteří prodělali hepatitidu B v minulosti. Pacienti mohou třeba zacházet co nejdříve. Pacienti by měli informovat svého poskytovatele zdravotní péče ihned, pokud mají teplotu 100,5 ° F nebo vyšší, mají zimnici, nebo nemají cítit dobře. Příznaky hepatitidy B nebo infekce mohou být následující: horečka, zimnice, kožní vyrážky, bolesti kloubů a zánětu, únava, nechutenství, nevolnost, světlá stolice nebo tmavá moč, zežloutnutí kůže nebo bolest v pravém horním rohu břicho.

Angioedém: U pacientů, kteří užívají angiotenzin konvertující enzym (ACE) léku během léčby Afinitorem jsou vystaveni možnému riziku pro typ alergické reakce nazývané angioedém. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče před přijetím AFINITOR, pokud si nejste jisti, zda máte vzít lék ACE inhibitory. Přivolat lékařskou pomoc ihned, pokud máte potíže s dýcháním nebo vyvinout otok svého jazyka, úst nebo krku během léčby Afinitorem.

Selhání ledvin: Pacienti užívající AFINITOR může vyvinout selhání ledvin. Pacienti by měli mít testy ke kontrole jejich funkci ledvin před a během léčby Afinitorem.

Opožděné hojení ran: AFINITOR může způsobit zářezy léčit pomalu nebo není dobře léčit. Zavolej své zdraví poskytovatele péče ihned, pokud vaše řez je červená, teplý, nebo painfu; Máte-li krev, kapalina nebo hnis ve svém incisio; pokud vaše řez otevře u; nebo pokud řez bobtná.

Před přijetím AFINITOR, informujte svého poskytovatele zdravotní péče o všech svých onemocněních, včetně pokud vás

Informujte svého poskytovatele zdravotní péče o všech lécích, které užíváte, včetně lékařského předpisu a nepředepsání léky, vitamíny a bylinných doplňků. Použití AFINITOR s některými jinými léky může způsobit závažné nežádoucí účinky. Vede seznam léků, které užíváte, a ukázat, že na svého poskytovatele zdravotní péče, když se dostanete nový lék. Zvláště upozorněte svého poskytovatele zdravotní péče, pokud užíváte třezalku (Hypericum perforatum), léky, které oslabují imunitní systém (schopnost těla bojovat s infekcemi a další problémy), nebo léky

Pokud užíváte nějaké léky na výše uvedených podmínek, vaše zdraví poskytovatele péče může být nutné předepsat jiný lék nebo dávkování Afinitoru může být nutné změnit. Informujte svého poskytovatele zdravotní péče, než začnete užívat jakýkoliv nový lék.

Nejčastějším nežádoucím účinkem při léčbě Afinitorem pokročilého hormon receptor-pozitivní, HER2-negativní karcinom prsu byla vředy v ústech a vředy (67%). Informujte svého poskytovatele zdravotní péče, pokud máte bolest, nepohodlí, nebo otevřené rány v ústech. Váš poskytovatel zdravotní péče vám řekne, abyste použít speciální ústní voda nebo gel, který neobsahuje alkohol, peroxid vodíku, jod nebo tymián.

Informujte svého poskytovatele zdravotní péče, pokud máte nějaké vedlejší účinky, které vás trápí, nebo nezmizí.

To nejsou všechny možné vedlejší účinky léčby Afinitorem. Pro více informací, zeptejte se svého poskytovatele zdravotní péče či lékárníka. Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích.

Doporučujeme vám hlásit negativní vedlejší účinky léků na předpis FDA. Navštivte www.fda.gov/medwatch nebo volejte 1-800-FDA-1088.

Viz úplnou informaci o použití Afinitoru, včetně informací o pacientovi.

AFINITOR je předpis lék používaný k léčbě pokročilého hormon receptor-pozitivní, HER2-negativní karcinom prsu, společně s léky exemestanu u žen po menopauze, kteří již obdrželi některé jiné léky pro jejich rakovinu.

Značky uvedené jsou ochrannými známkami nebo se zaregistrujte známkami jejich příslušných vlastníků a nejsou ochrannými známkami nebo se zaregistrujte známky Novartis.

Novartis Pharmaceuticals Corporatio; East Hanover, New Jerse; 07936-108; (C) 2015 Novarti; 6/15 AFB-1110888

Obsah V této položce je z nebo vytvořené jménem názvem sponzora. Tento obsah není předmětem redakční politiku a není přezkoumána redakční oddělení pro přesnost, objektivnost nebo vyvážení.