migrény a menopauzy: co je spojení a jak s nimi zacházet?

Ženské hormony a migrény jsou propojeny. To je jeden z důvodů, proč ženy jsou třikrát větší pravděpodobnost, že dostanete migrény než muži.

Pro mnoho žen, menopauza přináší vítanou zastavení těchto bolestí hlavy. Ale hormonální změny vedoucí až do menopauzy může někdy dělat věci ještě horší, než se dostanou lepší.

Termín “hormonální substituční léčba” nebo HRT, se odkazuje na hormony, jako je estrogen, testosteron, progesteron, a které jsou pravidelně přijatá ke stabilizaci a zvýšení hladiny dané menopauze ženských hormonů. Je dobré znát všechny možnosti, které jsou k dispozici, z pilulek náplastí, krémů a vaginálních kroužků. Lékař jim to vysvětlit.

Přesto, bez ohledu na to, kdy v životě máte migrény, správná léčba může pomoci zabránit bolesti hlavy nebo aby bolest zmizí.

Lidé, kteří si migrény popsat jako intenzivní pulzující nebo pulzující typu bolesti, často na jedné straně hlavy. Spolu s bolestí mohou mít také příznaky, jako

Když máte jednoho, může být schopen dělat svou normální aktivity.

Mnoho lidí si migrény čas od času. Ale někteří, obvykle ženy, mají tak často, jak 15 a více dnů v každém měsíci.

Tyto bolesti hlavy jsou spouštěny věcmi, jako je

Pokles na ženský hormon estrogen, můžete také nastavit vypnutí migrény. To je důvod, proč ženy, které dostávají migrény často mají bolesti hlavy těsně před jejich doby, kdy jsou nízké hladiny estrogenu. Během těhotenství, hladiny estrogenů stoupat, aby mnohé ženy si pauzu od těchto bolestí hlavy. Ale často začínají znovu poté, co se dítě narodí.

Jak se dostanete blíž k menopauze, vaše hladiny hormonů může houpat nahoru a dolů, a menstruace se může dostat více nepravidelné. Pokud jsou vaše migrény vázány na menstruačního cyklu, mohou se stát stejně nepředvídatelný jako vaše období.

Některé ženy se migrény poprvé, nebo jejich bolesti hlavy se intenzivnější, v letech před menopauzou. Jiní zjistí, že jejich migrény stále méně časté a méně intenzivní.

Ženy, které měly svou dělohu a vaječníky chirurgicky odstranit často mají větší problém s migrénami, než ti, kteří jdou do menopauzy přirozeně.

Máte mnoho možností pro zmírnění migrény.

Někdy několik jednoduchých změn životního stylu může pomoci