Migrény-zkoušky a testy

Lékař bude diagnostikovat migrénu tím, že zkoumá vás a klást otázky o své zdraví a životní styl. Neexistují žádné testy, které mohou prokázat, že máte migrény.

Je pravděpodobné, že máte migrénu, pokud k nim dochází často a zasahovat do vašeho každodenního života.

Lékař může použít pokyny Mezinárodní bolesti hlavy společnosti k diagnostice migrény. Můžete být diagnostikován, pokud jsou splněny všechny z nich

Lékař zkontroluje vaše příznaky a rozhodnout, zda je potřeba mít testy, aby zjistili, zda vaše bolesti hlavy jsou způsobeny jinou zdravotní problém. Testy mohou zahrnovat

Máte 5 nebo více bolesti hlavy bez aury (nebo 2 bolesti hlavy s aurou); Tyto bolesti hlavy trvat od 4 do 72 hodin bez léčby; Trpíte nevolností, zvracíte nebo máte bolesti hlavy zhorší, když jste kolem světlo nebo hluk.

MRI nebo CT. Tyto zobrazovací testy se mohou použít se podívat na nádory nebo krvácení do mozku. Ale většina bolesti hlavy nejsou způsobeny nic vážného, ​​takže pravděpodobně nebudete muset mít zobrazovací testy. Bolesti hlavy: Měl jsem zobrazovací testy, aby zjistili, co je příčinou mé bolesti hlavy; Lumbální punkce (také volal lumbální punkce). To lze provést, pokud se lékař domnívá, že byste mohli mít problém, jako je meningitida nebo krvácení do mozku; Rychlost sedimentace (krevní test). Tento test může zjistit, zda jiný zdravotní problém způsobuje zánět souvisí s vaší bolesti hlavy.