molluscum contagiosum příznaky, příčiny, léčba

Molluscum contagiosum je virová infekce, kožní onemocnění, které způsobuje buď jednu nebo více zvýšen, perly jako hrbolky (papuly) na kůži.

Molluscum contagiosum je chronická infekce a léze mohou přetrvávat od několika měsíců až po několik let. Nicméně, ve většině případů odezní během šesti až devíti měsíců.

Molluscum contagiosum je způsobena virem se stejným názvem, který je součástí rodiny neštovic viru. Virus je nakažlivý přímým kontaktem a je častější u dětí. Nicméně, virus může být rovněž šíří pohlavním stykem, a může nastat u lidí s oslabeným imunitním systémem. Molluscum contagiosum mohou šířit na jednom člověku skrze poškrábání a odření.

Společné umístění pro molluscum contagiosum papuly jsou na obličeji, trupu a končetin dětí a na genitáliích, břicha a vnitřní straně stehen dospělých. Tento stav má obvykle za následek, že papuly

Molluscum contagiosum se obvykle spontánně vymizí během několika měsíců až let, u lidí, kteří mají normální imunitní systém. U lidí, kteří mají onemocněním HIV nebo jiné podmínky, které ovlivňují imunitní systém, léze spojené s molluscum contagiosum mohou být rozsáhlé.

Diagnostika molluscum contagiosum je založen na rozlišovací vzhled léze. V případě, že diagnóza je v otázce, lékař může potvrdit podmínku s kožní biopsie. Pokud existuje nějaký zájem o souvisejících zdravotních problémů, může lékař kontrolovat poruchami.

Molluscum contagiosum je obvykle spontánně vymizí, takže léčba není vždy nutné. Avšak jednotlivé léze mohou být odstraněny škrabkou nebo zmrazením. Lokální léky, jako jsou ty, které slouží k odstranění bradavic, mohou být také užitečné při odstraňování lézí.

Poznámka: chirurgické odstranění jednotlivých lézí může mít za následek zjizvení.

Chcete-li zabránit molluscum contagiosum, postupujte podle následujících tipů

ZDROJ

Academy of Dermatology.

Maximalizovat své péče o pleť rutina vypadat teď mladší.

Vypadat dobře v každém Phot; Jak pečovat o Červené suché Ski; Překvapivé způsobů, jak snížit vráskám; Vyhnat pytle pod očima