monitorování léčby astmatu – přehled téma

Závažnost astmatu se může lišit, a astma často vyžaduje změny v léčbě získat nad ním kontrolu. Aby zajistily, že jste získali správnou léčbu, budete muset neustále sledovat a vyhodnocovat nemoc a komunikovat se svým lékařem.

Znát příznaky špatně kontrolovaným astmatem – sípání, kašel, tlak na hrudi nebo dušnost. Mít písemný záznam o tom, co dělat při astmatickém záchvatu (astma akční plán) vám dá pokyny pro zvýšení lék, pokud vy nebo astma Vašeho dítěte začne vymknout kontrole.

Lékař měl pravidelně hodnotit Vaše astma. On nebo ona bude ptát, jak jste dělal od vaší poslední návštěvy. Lékař bude žádat o denními symptomy astmatu, noční probouzení a příznaky časného rána, která nezlepší s medicínou.

Při astmatu, jak závažné vaše příznaky nemusí vždy shodovat s výsledky vašich funkčního vyšetření plic. Někteří lidé si nevšimne závažné příznaky, dokud jejich funkce plic je velmi špatná. Z tohoto důvodu byste měli pravidelně zvážit testování funkce plic.

Spirometry se obecně používá k testování funkce plic. To se provádí po zahájení léčby a znovu, když mají příznaky stabilizoval. Tato zkouška by měla být provedena alespoň jednou za 1 až 2 roky zhodnotit svou funkci plic. Pokud vaše léčba pomůže jen málo, nebo pokud se změní vaše příznaky, můžete potřebovat více spirometrie testy. Tato zkouška může být obtížné pro malé děti. Obvykle to může být provedeno s dětmi staršími než 4 roky.

Můžete sledovat funkci plic doma s vrcholovou průtokoměrem. To zaznamenává proud vzduchu, jak si sfouknout stejně tvrdě a rychle, jak je to možné. Číslo zaznamenaný je tok vrchol dosáhl.

Peak monitorování průtoku může být použit dlouhodobě sledovat změny v tom, jak dobře vaše plíce funkce. To vám může pomoci předem vědět, kdy můžete mít k prudkému nárůstu počtu příznaků (astmatický záchvat), takže můžete začít léčbu.

Posouzení kvality života, je nezbytné, aby měřící úspěšnost léčby astmatu. To zahrnuje jak často vy nebo vaše dítě vynechala práce nebo do školy kvůli astmatu, případné snížení obvyklé činnosti, a případné poruchy spánku.

Astmatických záchvatů se obvykle vyskytují po vystavení látkám, které způsobují zánět v dýchacích cestách (spouštěče), jako jsou zvířecí srst, virové infekce, a pylu. Jak často máte epizody, jak závažné jsou, a věděl, co spouští jim může pomoci váš lékař určit nejlepší léčbu.

Take posouzení astma dostat akční plán Personalizované

da; Noc