ms a vaše přátelství: podpora, změny, a nalézání nových spojů

Máte-li roztroušenou sklerózou (RS), přátelé jsou zvláště důležité. Jen se zeptejte Diane Robinsona a Sue Karpen z Raleigh, NC. Obě ženy, přátelé téměř 10 let, oba mají čs.

“Právě jsme udělali hodně věcí dohromady,” říká Karpen. “Jsme si navzájem pomáhají. Je to opravdu úžasné. ”

Bez ohledu na to, jak dlouho jste měla MS, podpora od ostatních, je klíčové. Sociální vazby může dokonce se budete cítit lépe, tím, že pomáhá zvládat stres, což je hlavním spoušť pro recidiv, říká Nancy Sicotte, MD, ředitel programu v Cedars-Sinai Medical Center v Los Angeles MS.

Je důležité, aby vaši přátelé tu pro vás. “Pokud váš kamarád se obrací k vám, že je to znamení, že máte blízký a důvěrný vztah. Je to tak užitečné mít odbyt sdílet všechny rozmanité emoce, které přicházejí s novým MS diagnózu, “říká Sicotte.

Únava a jiné reality života s RS může dělat to těžké zavázat k pravidelným sociálního plánu. Také nemusí být schopen pracovat na plný úvazek, nebo dokonce opustit dům tak často, jak byste chtěli. To je něco, co budete pravděpodobně muset vysvětlit svým přátelům, kteří chtějí, aby vám častěji vidět.

V případě, že myšlenka dát podrobnosti o vašich příznaků ke všem svým přátelům zní jako příliš mnoho pro vás, vybrat jednu nebo dvě svými nejbližšími kamarády řečeno, pak požádejte je, aby šířit do zbytku svého kruhu.

Chcete-li zachovat úzké vazby s lidmi, na kterých vám záleží, využít technologie. “Sociální média a digitální konektivita aby bylo mnohem snazší udržet v kontaktu,” říká Sicotte.

Přesto si být vědomi, že vaše přátelství může změnit v průběhu času. “Člověk s RS nemusí mít zájem o tytéž činnosti nebo nemusí být schopen zúčastnit,” říká Sicotte. Například, pokud své kamarády ze svého kolej softball tým rozhodne trénovat na maraton dohromady, nemusí být schopen připojit se na svých pravidelných běhů.

Trochu rozmanitosti ve svých společenských kruhů může pomoci. Karpen má přátele s RS, stejně jako ti, kteří nemají. “Ale přátelé, kteří dělají, jako Diane, rozumět. Chápou, když něco bolí nebo jste unavení nebo se snažíte, ale nejste dostat příliš daleko, “říká.

Žádost o pomoc může být těžké, i když jej opravdu potřebujete. “Musím vám říct, že byla nejtěžší nastavení jsem měl,” říká Karpen.

Ona má nyní silné sociální podpůrnou síť. Její sousedé ji přivedl poštu k jejím dveřím každý den a nabízejí k vyzvednutí věci pro ni v supermarketu. Ona a Robinson jsou součástí čtyřčlenné skupiny přátel, kteří se nazývají podle MSketeers a. Všechny čtyři ženy mají MS a splnit prostřednictvím podpůrných skupin, konferencí a tříd.

Vaši přátelé, kteří nemají MS často chtějí podporovat vás, když máte co do činění s dlouhodobým onemocnění, jako je MS, ale nemusí vědět, co mohou dělat, nebo dokonce, jak s vámi mluvit o tom. Můžete vést je na několik způsobů, jak se podílejí

Kámo se k návštěvě lékaře. MS příznaky se mohou v průběhu času měnit, a vy může být zcela odlišná od jiné osoby. Pomohli svým přátelům lépe pochopit, co jste procházejí, požádejte je, aby přišli do jmenování lékaře s vámi.

“To umožní přátelům a rodině se dozví přímo o výzvách nemoci, ale také přítel může sloužit jako písař a extra sadou uší. Myslím, že většina lidí se mohou týkat zkušeností, když zapomenout na všechno, co doktor říkal, nebo zapomněli položit tyto zásadní otázky, “říká Sicotte.

Další informace o MS. Online zdroje může také pomoci svým přátelům li se dozvědět více o stavu. Které jim může pomoci pochopit, jak to ovlivní vás a kde byste mohli potřebovat jejich podporu.

Zapojte se do akcí členských států. “Existuje několik způsobů, přátelé a rodina se může podílet na zvyšování povědomí a fundraisingových aktivit členských států, včetně vyjížďky na kole, procházky, a dokonce i tanečně-off,” říká Sicotte.

najít na

O; Inzerovat S U; Podmínky USA; Privacy Polic; Sponzor Polic; Kontaktujte nás