Muž kapradina: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Aspidium, Medvědí Paw, Dryoptère kapradina samec, kapraď samec, evropský Aspidium, kapradina Muž, Helecho Macho, Knotty Brake, Marginal Fern, Fern Shield.

Muž kapradina je velmi jedovatá rostlina. Vezmeme to ústy může způsobit smrt. Přes tyto závažné bezpečnostní obavy, někteří lidé používají křídla a další části, které rostou nad zemí, stejně jako podzemní stonek (oddenek), aby lék; Muž kapradina se používá k léčbě krvácení z nosu, těžké menstruační krvácení, rány, nádory. To je také používán vyhnat červy, typicky tasemnice, ze střev; Někteří veterináři používat mužské kapradí na léčbu červů u zvířat.

Muž kapradina obsahuje chemikálie, které mohou zabít střevní červy, jako je tasemnice. Jakmile jsou červi byli zabiti, slaná voda (fyziologický roztok) se užívá k jejich vyprázdnění z těla.

Nedostatečná Evidence fo; krvácení z nosu; Těžká menstruační krvácení; rány; Nádor; tasemnice; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost mužské kapradí pro tyto účely.

Muž kapradina je nebezpečné. Je to násilný jed a nemělo by se užívá ústy. “. Pouze k zevnímu použití” Ve skutečnosti, Kanada požaduje, aby muž kapradí výrobky být označeny Vzhledem k tomu, existují i ​​jiné dostupné produkty, které jsou účinné a bezpečnější než mužské kapradiny, není důvod ji používat; Nežádoucí účinky způsobené tím, že mužské kapradí mohou být závažné a zahrnují dýchací potíže, nevolnost, průjem, závratě, bolesti hlavy, třes, křeče, srdce a selhání plic, poruchy zraku, svalová slabost, kóma, dočasné nebo trvalé slepotě a smrt; Léčba předávkování sestává z dávat slanou vodou a následně dalších speciálních kapalin. Je důležité, aby se zabránilo tuky a oleje, protože zvyšují množství mužského kapradí, která je absorbována v těle. Vyskytnou-li se záchvaty, mohou být použity benzodiazepiny, a dýchací přístroj může být nezbytné; Zvláštní opatření a upozornění: Muž kapradina by neměl být používán kýmkoli. Někteří lidé mohou být ještě vyššímu riziku vedlejších účinků; Těhotenství a kojení -feeding: Muž kapradina je nebezpečné pro kohokoli, aby se jako lék. Pokud jste si ji během těhotenství nebo prsu -feeding, budete ohrozit sebe i své dítě; Žaludeční a střevní podmínky: žaludeční a střevní podmínky, které zvyšují dobu trávení může zvýšit množství mužského kapradí, který se vstřebává ve střevě. Tento větší dávka mužského kapradí by mohlo vést k závažným vedlejším účinkům.

V současné době nemáme žádnou informaci pro mužský kapradina interakce

Příslušná dávka mužského kapradí závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V tomto okamžiku není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro mužské kapradí. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Fetrow CW, Avila JR. Profesionála Handbook of komplementární alternativní medicíny. 1st ed. Springhouse, PA: Springhouse Corp., 1999.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese