myomectomy

Myomektomie je chirurgické odstranění myomů z dělohy. To umožňuje děloha zůstat na svém místě a pro některé ženy, dělá těhotenství častěji než předtím. Myomektomie je přednostní myomu zacházení pro ženy, které chtějí otěhotnět. Po myomektomii, vaše šance na těhotenství může být zlepšena, ale nejsou zaručeny.

Chirurgické metody zahrnují myomektomii

Použitá metoda závisí na

Délka času můžete strávit v nemocnici liší.

Doba zotavení závisí na metodě použité pro myomektomii

Myomectomy zachovává dělohu při léčbě myomů. To může být rozumná možnost léčby, pokud máte

Hysteroskopie, který zahrnuje vkládání zapálenou pozorovací přístroj dokonale pochvy a do dělohy; Laparoskopie, který používá zapálenou nástroj sledování a jeden nebo více malých řezů (zářezů) v oblasti břicha; Laparotomie, který používá větší incizi v oblasti břicha.

Myomectomy snižuje pánevní bolest a krvácení z myomy.

Velikost, umístění a počet myomů; Hysteroskopie může být použita pro odstranění myomy na vnitřní stěně dělohy, které se nepěstují hluboko do stěny dělohy; Laparoskopie je obvykle vyhrazen pro odstranění jeden nebo dva myomy, až asi 2 do (5,1 cm) v průměru, které rostou na vnější straně dělohy.; Laparotomie se používá k odstranění velkých myomy, mnoho myomy, nebo myomy, které rostly hluboko do děložní stěny.

Hysteroskopie je ambulantní zákrok; Laparoskopie může být ambulantní zákrok, nebo může vyžadovat pobyt 1 den; Laparotomie vyžaduje průměrnou pobytu 1 až 4 dny.

Myomektomie je jediná fibroidní léčba, která může zlepšit vaše šance mít dítě. Je známo, že pomáhají s určitým druhem myomu nazývá submukózní myom. Ale to nevypadá, že ke zlepšení šancí těhotenství s jakýkoli jiný druh myomu. 2

Po myomektomii, může být císařský řez potřebný k dodání. To závisí částečně na tom, kde a jak velký je myomectomy řez je.

Myomy vrátí po operaci na 10 až 50 z 100 žen, v závislosti na původním fibroidní problém. Myomy, které byly větší a četnější jsou s největší pravděpodobností opakovat. 3 Promluvte si se svým lékařem o tom, zda je váš typ myomu je pravděpodobné, že růst zpět.

Rizika mohou zahrnovat následující

Když se snažíte otěhotnět po myomektomii. Vzhledem k tomu, myomy mohou růst zpět, to je nejlepší pokusit se otěhotnět co nejdříve po myomektomii jak je bezpečně možné a vaše zotavení z operace je dokončena.

Když jsou řezy byly provedeny do děložní stěny odstranit myomy, může být budoucí těhotenství ovlivněn. Někdy placenta problémy rozvíjet, jako například placenty Abruptio nebo placenta accreta. Během porodu, děloha nemusí fungovat normálně, což může udělat císařský řez nutné.

Ve vzácných případech je nutná hysterektomii, kdy chirurgický zákrok odhaluje, že děloha je příliš zarostlý myomy pro bezpečné myomektomii.

Vyplňte informační chirurgie formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Který vám pomůže připravit se na tuto operaci.

Vysoká škola porodníků a gynekologů (2008, potvrdila 2012). Alternativy k hysterektomii při řízení leiomyomů. ACOG praxe Bulletin No. 96. porodnictví a gynekologie, 112 (2, část 1): 387-399.

Parker WH (2012). Děložní myomy. V JS Berek, ed., Berek a Novak gynekologie, 15. vyd., Str. 438-469. Philadelphia: Lippincott Williams a Wilkins.

Praxe výbor společnosti pro reprodukční medicínu, Society of reprodukčních chirurgů (2008). Myomy a reprodukční funkce. Fertility and Sterility, 90 (3): S125-S130.

Sarah Marshall, MD – Rodinný Medicin; Divya Gupta, MD – porodnictví a gynekologie, onkogynekologie

8.10.2014

Hysteroskopie vyžaduje od několika dnů až 2 týdny zpět; Laparoskopie trvá 1 až 2 týdny; Laparotomie vyžaduje 4 až 6 týdnů.

Anémie, která není osvobozen působením lékařství; Bolest nebo tlak, který není uvolněn působením léku; Myomu, která se změnila na stěnu dělohy. To může někdy způsobit neplodnost nebo opakované potraty. Před oplodněním ve zkumavce myomectomy je často děláno s cílem zlepšit šance na těhotenství. 1

Infekce dělohy, vejcovodů či vaječníků (pánevní infekce) může dojít; Odstranění myomy v děložního svalu (intramurální fibroidy) může způsobit jizvy; Ve vzácných případech, jizvy z dělohy řezem může způsobit neplodnost; Ve vzácných případech, může dojít k poranění močového měchýře nebo tlustého střeva, jako je střevní obstrukce; Ve vzácných případech, děložní jizvy může zlomit otevřenou (prasknutí) v pozdní fázi těhotenství nebo při porodu; Ve vzácných případech může být během myomektomii nutná hysterektomie. K tomu může dojít v případě, odstranění myomu způsobuje silné krvácení, které nemohou být zastaven, aniž by tím hysterektomii.