mýty a fakta o chronické bolesti a léčby s obrázky

Pokud bolest kloubů zhorší, když je zima nebo prší, není to vaše představivost. I když studie prokázaly, smíšené výsledky, mohou změny v barometrický tlak způsobit, že někteří lidé – zejména lidé s artritidou – aby měla zvýšenou bolesti kloubů. Odborníci si, že to je proto, že změna atmosférického tlaku ovlivní společný tlak.

Ženy poukazují na porod jako důkaz jejich větší kapacitou bolesti, a některé věda podporuje toto nahoru. Ženy a muži snášejí bolest odlišně. Ženy používají více zvládající mechanismy se vypořádat s bolestí. Hledají léčbu rychleji a mají tendenci se dostat z bolesti rychleji než muži. Ale odborníci říkají, bolest je taková individuální zkušenost, že je těžké srovnávat bolest jednoho člověka k druhému.

Ačkoli krátkém odpočinku mohou být předepsány pro bolesti zad, to je nejlepší zůstat aktivní. Odborníci říkají, že úplný klid na lůžku je jedna z nejhorších věcí, které můžete udělat. Pokud si nejste aktivní, tělo se rychle stává méně zdatné jedince – způsobuje ještě větší bolest, když jste nakonec pohybovat. Omezit výkon při akutních bolestí, ale i nadále denní aktivity a cvičení na příkazy lékaře, stejně jako můžete.

Pokud máte nadváhu, vědí, že mají menší váhu na svém těle znamená menší tlak – a méně bolesti – na klouby a záda. “Vypuštění pár kil může skutečně přispět ke zlepšení bolesti kloubů v kolenou a kyčlích,” říká Patience White, MD, viceprezident pro veřejné zdraví v Nadaci artritidy. “Dokonce i 10 liber může mít obrovský rozdíl.” Hubnutí může rovněž pomoci bolesti zad způsobené svalovou únavou.

I když bolest může ztížit výkon, zůstat aktivní, je jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat, aby se cítili lépe. Cvičení vám pomůže zhubnout, lépe spát a zvýšit vaši náladu – z nichž všechny mohou také přispět ke snížení bolesti. Cvičení pomáhá posilovat svaly, zmírnit ztuhlé klouby, a obnovit koordinaci a rovnováhu. Low-dopad cvičení, jako je chůze, plavání, a protahování, jsou dobré způsoby, jak začít.

Jen proto, že nemůžete najít přesný zdroj něčí bolesti neznamená, že to tak necítí, “říká John F. Dombrowski, MD, Washington, DC specialista bolest. Žádný test může měřit intenzitu bolesti, no zobrazovací zařízení může ukázat bolest, a žádný nástroj lze lokalizovat bolest přesně. to neznamená, že bolest není možné léčit. “My nepotřebujeme znát přesnou příčinu bolesti, aby se pokusili, aby bylo cítit lépe.

Mnoho lidí věří, že bolest je prostě něco, co musíte žít, ale bolest by nikdy neměla být ignorována. I když vaše bolest dostane lepší s over-the-counter léky proti bolesti, navštivte svého lékaře, pokud bolest trvá déle než týden nebo dva, se zhoršuje v průběhu doby, nebo je-li to se střetává s každodenní činnosti.

Obydlí na bolest může dělat to ještě hůř. “Ti, kteří se zaměřují na jejich bolesti tendenci dělat špatně v porovnání s těmi, kteří mají aktivní přístup a pokusit se najít způsoby, jak se vyrovnat s jejich bolesti,” říká Roger Chou, MD, profesor medicíny na Oregon zdraví a Science University. Bolest může vést k depresi a úzkost, který pak může bolest ještě horší. Zvážit poradenství pomoci vyrovnat se s bolestí.

I když je to v pořádku, aby se zasadila sebe, dokud neucítíte hořet cvičení, je důležité vědět, kdy přestat. Bolest je způsob těla vám sdělit, že něco není v pořádku. Nikdy byste neměli cítit bolest při cvičení. Pokud tak učiníte, zastavit a dát pauzu. Chcete-li zůstat v bezpečí, učit se, jaké jsou vaše limity, a pobyt v nich.

Stejně jako šedé vlasy a vrásky, několik bolesti jsou součástí života téměř každého. Ale chronická bolest – což může zvýšit utrpení a snižuje kvalitu života – nemusí být. Většina lidí by měl být schopen vést život poměrně bezbolestná, protože věk. Pokud jste se trápí chronické bolesti, bolesti specialista vám může pomoci najít úlevu – bez ohledu na to, jak staré máte.

Když se užívá podle návodu, bolesti volně prodejných léků vzácně způsobit závislost. Stejně jako u mnoha léků, tělo se může stát fyzická závislost na léky proti bolesti. I když to neznamená, že jste závislí, můžete mít abstinenční příznaky, pokud jste přestal lék náhle. Je to očekávaná odezva, je-li droga bolest předpis používán déle než několik dní. Váš lékař vám může pomoci bezpečně zastavit.

Obrázky obsažené BY

1. Creatas Image; 2. Hans Neleman / Ston; 3. Nejnovější obrázky / Ston; 4. Comstock Images / Thinkstoc; 5. Comstoc; 6. Jose Luis Pelaez / Blend obrazu; 7. Image sourc; 8. Igor Novakovic / Flick; 9. Barry Austin / Digital Visio; 10. Hill Street Studios / Blend obrazu; 11. Garry Wade / Taxi

Odkazy

Nadace bolest; John F. Dombrowski, MD, specialista bolesti, anesteziologické společnosti; Johns Hopkins Medicine; Národní institut neurologických nepořádků a mrtvice, National Institutes of Health; Trpělivost White, MD, viceprezident pro veřejné zdraví, Arthritis Foundation; Roger Chou, MD, profesor medicíny, Oregon Health and Science University.

Artritida? Migréna? Svalů? Bolesti zad? Bez ohledu na to, jaký druh bolesti jste trpí, Walgreens je hned za rohem s poradenstvím a řešeními, takže můžete každý den dobrý pocit.