mýty a fakta o pásový opar

Když uslyšíte termín “pásový opar,” si představit kolekci drobných červů plazil kolem na své kůži? Pak můžete padli za oběť jedné z mnoha mylných představ o tomto společném stavu pokožky. Ve skutečnosti, pásový opar je mnohem méně než strašidelný název napovídá.

V tomto článku se budeme uklidit některé mýty, které i nadále proudit kolem kožního onemocnění.

Mýtus 1: Pásový opar je způsoben tím, červ

Pravděpodobně nejvíce všudypřítomná pásový opar mýtus, tahle pochází ze jména tato podmínka je. Navzdory svému havěť jméno, pásový opar (také volal tinea) není způsoben žádnými červ. Viník je vlastně skupina hub zvané dermatofyty, což může způsobit kožní infekce. Pásový opar dostane jeho jméno z rozlišovací prsten-jako vzor červené skvrny často tvoří na kůži.

Mýtus 2: kožního onemocnění postihuje pouze kůži

Ačkoli pásový opar často se objevují na kůži, ale také může ukázat na nehty nebo nehty. Kožního onemocnění nehtů nevytváří prsten-jako vzor. Místo toho se ukazuje, nehty hustý, žlutá a křehký.

Mýtus 3: Každý, kdo má pásový opar vyvíjí červené kroužky na jejich kůži

Někteří lidé, kteří jsou infikováni dělat rozvíjet šupinaté červený kroužek, který dává technický stav jeho jméno – ale ne každý. Pokud se vám kožního onemocnění infekce, budete pravděpodobně vidět hrbolaté červené skvrny kolem své kůži, ale nemusí nutně mít podobu kroužků. Na váš skalp, pásový opar může vypadat spíš jako listového červené pupínek, než prstenu.

Mýtus 4: Pouze děti dostávají kožního onemocnění

Děti jsou více pravděpodobné, že si některé druhy kožního onemocnění, ale můžete nakazit s houbou v každém věku.

Mýtus 5: Pásový opar není nakažlivá

Ve skutečnosti, opak je pravdou. Pásový opar snadno šíří z člověka na člověka, a to zejména ve společných oblastech, jako jsou šatny a okolí bazénů. Pásový opar je tak nakažlivá, ve skutečnosti, že nemusíte ani dotknout někoho nakazit. Tato houba může přetrvávat v místech, jako jsou podlahy šatnách, jakož i na klobouky, hřebeny, a štětce.

Pokud sdílíte infikovaného kartáč nebo hřeben, můžete vyvinout kožního onemocnění pokožky hlavy. Vysoce nakažlivé povaze stavu je důvod, proč lékaři doporučují pobývá od každého, kdo je infikován, stejně jako jejich osobní věci.