nehtů houba a zarostlé nehty na nohou

Nail houba nebo onychomykóza, je stav, který nastane, když mikroskopické houby, vstoupí buď nehet nebo nehet. Plísňové infekce nehtů na nohou se vyskytují v častěji než v nehty.

Kdokoliv může dostat nehtů houba, ale infekce jsou častější u lidí ve věku nad 60 let pro lidi, kteří mají diabetes nebo oslabený imunitní systém, nehtů houba může představovat vážná rizika.

Co vaše nehty říci o své zdraví

Obvykle nehtů houba nastane, když houba vstupuje do hřebík přes malé trauma (řez nebo přetržení) v nehtu. Hřebík houba není způsobena špatnou hygienou. Nail houba může šířit z člověka na člověka. To může být obtížné přesně určit, kde a jak plísňová infekce je získali. Nicméně, teplá, vlhká místa (například úschovna) je vhodným místem pro houba roste.

Hřebík houba infekce může dělat nehty silné a změnit barvu. Méně často, můžete pociťovat bolest v nohou nebo prstů.

Lékař může být schopen zjistit, zda máte na nehty houba infekce při pohledu pozorně na vaše nehty. On nebo ona může škrábat nějaké tkáně zpod nehtů a podívat se na to pod mikroskopem nebo jej poslat do laboratoře určit, jaký druh infekce máte.

Léčba pro nehtů houba může zahrnovat krémy, gely, laky na nehty, nebo perorální léky (antimykotika). Ve vzácných případech může být zapotřebí chirurgický zákrok. I když jen zřídka provádí, odstranění infikovaného nehtu může být provedeno pro umožnění přímé aplikace lokálního antifungálního činidla. Orální léky, jako je terbinfine, může léčit asi 50% plísním nehtů.

Nehet infekce jsou obtížně léčitelné infekce než nehtů, protože nehet roste pomaleji. Kromě toho, vlhké, teplé prostředí boty nebo bota může podporovat růst houby.

Aby se zabránilo dostat na nehty houba infekce

Maximalizovat své péče o pleť rutina vypadat teď mladší.

Vypadat dobře v každém Phot; Jak pečovat o Červené suché Ski; Překvapivé způsobů, jak snížit vráskám; Vyhnat pytle pod očima