neinvazivní prenatální diagnostika (nipd) s dvojčaty

NIPD je nový typ genetického testu, který obrazovek pro vrozených vad a dědičných onemocnění. Právě teď, je k dispozici pouze pro ženy s vysoce rizikovým těhotenstvím. Mnoho odborníků si myslí, že se stane standardní test, někdy, že nahradí jiné, rizikovější screeningové testy.

Až do teď, jediný způsob, jak kontrolovat své děti ‘DNA byl vzít přímé vzorky své děti’ krev. Budete muset amniocentézu nebo CVS. Oba mají malé riziko, že dojde potrat nebo komplikace.

NIPD má jiný přístup. To testuje malé množství DNA své děti “To je přirozeně ve své vlastní krvi. NIPD jej kontrolovat vrozených vad, jako je Downův syndrom, stejně jako dědičných onemocnění, jako je cystická fibróza, hemofilie, a dalších podmínkách. To může také ukázat, zda jsou vaše dvojčata jsou chlapci, dívky, nebo jeden z každého z nich.

NIPD se zdá být mnohem přesnější než obdobné screeningových testů, jako je krevní test v prvním trimestru screeningu nebo na test quad. Vzhledem k tomu, že výsledky se zdají být tak přesné, test by mohl ušetřit mnoho žen z invazivních postupů, jako je například amniocentéza nebo CVS.

Tipy pro pálení žáhy Relie; Zdravý plenek: Základní; Zubní Návštěvy pro těhotné ženy

NIPD je jednoduchý krevní test. Neexistuje žádné riziko pro vás i vaše děti. Technik bude čerpat malý vzorek krve z paže.

Pokud je váš NIPD je negativní, vaše děti mají nízké riziko těchto vrozených vad. Pokud je to pozitivní, lékař může doporučit další testy. Ty by mohly zahrnovat ultrazvuk, CVS nebo amniocentézu.

Jednou mezi 10 a 22 týdnů těhotenství. Mějte na paměti, že test není pro většinu žen k dispozici, alespoň prozatím.

Bezbuněčné fetální DNA v mateřské cirkulaci, fetální DNA testování

Triple obrazovky, quad obrazovku, prvního trimestru screening

ZDROJE

Zdravé recepty minus Heartbur; Chraňte svou rodinu ze zárodečných; Rozpacích inkontinence?

UPTODATE: “prenatální diagnostika pomocí nebuněčné nukleových kyselin v krvi matky.”

Mark I. Evans MD, profesor porodnictví a gynekologie, Mt. Sinai School of Medicine, New York, NY

James D. Goldberg MD, lékařský ředitel, San Francisco Perinatální Associates, San Francisco.