Nejběžnější léky, které způsobují alergie

alergie Trends

Jakýkoliv lék může vyvolat alergickou reakci. To znamená, že některé z nich jsou s větší pravděpodobností způsobit alergie by tudíž problémy než ostatní.

Jak si vzít lék hraje roli také. Zde jsou čtyři věci, které zvyšují své šance mít alergii drog

Putzing v zahradě není nic menšího než léčba. Je to ještě dobré cvičení, pokud se vyvinout dostatečné úsilí. Ale kýchání a ucpaný hlava pocit, který přetrvává poté – to je nevýhoda zahradničení s alergiemi.

Mnoho léků může vyvolat reakce, které nejsou skutečnými alergie, i když se může pohybovat od mírné nežádoucí účinky na nebezpečných příznaků. Některé léky, které běžně způsobují jiné než alergické příznaky zahrnují

ZDROJE

Akademie pro alergie, astma a imunologii: “Drug Alergie”, “Léky a drogovou Alergické reakce: Tipy k zapamatování”, “anafylaxe: Tipy mít na paměti.

College of Allergy, Asthma & Immunology: “drog Reakce a drogovou alergie.”

CDC: “Kdo by neměl nechat očkovat u těchto vakcín?”

Medscape: “anafylaxe”.

Antibiotika – amoxicilinu, ampicilinu, penicilin, tetracyklin, a jiné; Nesteroidní protizánětlivé léky – ibuprofen (Advil, Motrin, Nuprin), naproxen (Aleve, Anaprox) a další; Aspiri; Sulfa drog; Chemoterapie drog; Monoklonální protilátka terapie – cetuximab (Erbitux), rituximab (Rituxan) a další; HIV léky – nevirapin (Viramune), abacavir (Ziagen), a jiné; Insuli; Antiseizure léků – karbamazepin (Carbatrol, Epitol, Equetro, Tegretol), lamotrigin (Lamictal), fenytoin (Dilantin, di- Phen, Phenytek) a další; Svalové relaxers podáván intravenózně – sukcinylcholinového (Anectine), vekuronium (Norcuron), atrakurinu (Tracrium)

Získání drogu injekčně namísto podle mout; Užívání drog, které nedely přímo na lyži; Vezmeme-li lék často

Solensky R. Annals of Allergy, Asthma & Immunology, říjen 2010.

UpToDate: “Přístup k pacientovi s alergií na léky”, “Porovnání systémových imunologických účinků.

Světová alergologická organizace: “Alergie na anestetiky.”

léky choroba srdeční nazývaných inhibitory ACE (Capoten, Lotensin, Monopril, vasotec, Zestril, a jiní; Kontrast barviva pro rentgenů a CT vyšetření; Některé chemoterapeutické léky