neuropsychologické testy

Neuropsychologické vyšetření může pomoci lékař zjistit, jak problém s mozku ovlivňuje Vaši schopnost rozumu, soustředit se, řešit problémy, nebo si pamatovat.

Dů; Je možné, že hlavní název zprávy MÃnière nemoc není název jste očekávali. Zkontrolujte synonyma listingu najít alternativní název (y) a poruchy dělení (y) na které se vztahuje tato zpráva.

Tento typ testování se nejčastěji provádí psycholog se speciální školení v této oblasti.

Toto testování dává svému lékaři celkový obraz o tom, jak dobře váš mozek funguje. Lékař může použít výsledky se rozhodnout, nejlepší léčebný či rehabilitační program pro vás.

Váš lékař může doporučit toto vyšetření, pokud

Promluvte si se svým lékařem o případné obavy máte ohledně potřeby pro zkoušku, jeho rizika, jak to bude třeba udělat, nebo jaké jsou výsledky bude znamenat.

Ujistěte se, že budete jíst jako první a jsou dobře odpočinul, takže jsou unaveni nebo hladoví nemá vliv na testování.

Nezapomeňte uvést své brýle nebo naslouchadel, pokud je používáte.

Existuje mnoho druhů neuropsychologické testy. Ty, které užíváte, bude záviset na konkrétních mozkových funkcí, které váš lékař chce zkontrolovat.

Testy jsou určeny k testování své limity, takže nenechte se odradit, pokud se zdá těžké.

Většina testů zahrnuje odpovědi na otázky nebo provádění úloh. Je možné, že při některých ze zkoušek na počítači, pomocí tužky a papíru, nebo pomocí jiných objektů. Zde jsou některé příklady mozkových funkcí a některé testy, které jejich kontrolu

Máte nemoc, která může ovlivnit mozek, takový; Alzheimerova choroba nebo jiné demence; Mrtvice; Roztroušená skleróza; Mozkový nádor; Parkinsonova choroba; Epilepsie; AIDS.