nevolnost a zvracení, věku 12 a starších prevence

otrava jídlem je jednou z nejčastějších příčin nevolnosti a zvracení u dospělých. Aby se zabránilo otravu jídlem

Zvýšit svou šanci zůstat zdravý

Si může pomoci zabránit chřipky tím, že se imunizuje vakcíny proti chřipce každoročně, jakmile je k dispozici. Dále jen “flu shot” se podává injekčně. Tato forma vakcíny brání většině případů chřipky.

Dokonce i v případě, že injekce proti chřipce nebrání chřipka, vakcína může vaše příznaky chřipky mírnější a snížit riziko problémů z chřipky.

Řídit pravidlem 2-40-140. Nejezte maso, oblékání, saláty, nebo jiné potraviny, které byly uchovávány v rozmezí 40 ° F (4,4 ° C) a 140 ° F (60 ° C) po dobu delší než 2 hodiny; Být obzvláště opatrní s velkými vařené maso, jako například dovolené Turecku, které vyžadují dlouhou dobu vychladnout. Tlusté části masa může zůstat nad 40 ° F (4,4 ° C) dostatečně dlouhé, aby růst bakterií; Použijte teploměr pro kontrolu lednici. To by mělo být v rozmezí od 34 ° F (1,1 ° C) a 40 ° F (4,4 ° C); Rozmrazit maso v lednici nebo mikrovlnná trouba, nikoli na kuchyňské lince; Umyjte si ruce, řezání desky a desky často. Po manipulaci s syrové maso, zejména kuřecí maso umyjte ruce a nádobí před přípravou jiných potravin; Americký Department of Agriculture (USDA) doporučuje ohřívání masa na více než 140 ° F (60 ° C) po dobu nejméně 10 minut ke zničení bakterií. Dokonce i tehdy bakterie nemohou být zničeny; Vařit všechny druhy masa na doporučenou teplotu. Podívejte se, jak vařit jídla, aby se zabránilo otravu jídlem; Cook hamburger dobře udělal. Vařit kuřecí maso, dokud šťávy běh jasné; Pokrytí maso a drůbež při vaření v mikrovlnné troubě pro ohřev povrchu masa.

Mytí rukou často, a to zejména v zimních měsících, kdy virové onemocnění jsou nejčastější; Udržet ruce pryč od vašeho nosu, očí a úst. Viry jsou s největší pravděpodobností vstoupit do vašeho těla prostřednictvím těchto oblastech; Jíst zdravou a vyváženou stravu; Získání pravidelné cvičení; Nekouří. Kouření dráždí sliznice nosu, vedlejších nosních dutin a plic, což může zvýšit riziko kvůli problémům z virového onemocnění.