nevolnost nebo zvracení během těhotenství – přehled témat

Mnoho žen má problémy s nevolností a někdy zvracení (ranní nevolnost) během prvních 16 týdnech těhotenství. U některých žen, ranní nevolnost může být jedním z prvních příznaků těhotenství. Pod pojmem “ranní nevolnost” může být zavádějící, protože příznaky se mohou objevit kdykoliv během dne. Příčiny ranní nevolnosti nejsou zcela objasněny, ale hormonální změny, které se vyskytují v průběhu těhotenství může hrát roli.

Zvracení během těhotenství je větší pravděpodobnost, že bude vážné, jestliže zvracení je středně těžké až těžké (vyskytuje více než 2 až 3 krát denně) nebo je doprovázena spodní části břicha (pánevní) bolesti nebo vaginální krvácení. Tyto příznaky mohou být způsobeny infekcí, ektopické těhotenství, potratu, nebo nějaký jiný vážný problém.

Jestliže máte těžké, probíhající nevolnost a zvracení (hyperemesis gravidarum), navštivte svého lékaře pro léčbu. Tato vzácná komplikace těhotenství může vést k dehydrataci. Možná budete muset předepsané léky, hospitalizaci nebo obojí.

Ujistěte se, že dávat pozor na příznaky dehydratace v případě zvracení vyvíjí. I mírné dehydratace může mít vliv na další problémy, jako je zácpa nebo pálení žáhy, které se mohou vyskytnout v průběhu těhotenství.

Může být žízeň než obvykle; Vaše moč může být tmavší než obvykle.

Příznaky mírné dehydratace zahrnují pokračování

Příznaky mírné dehydratace patří následující

Příznaky těžké dehydratace zahrnují pokračování

Ty mohou být mnohem víc žízeň než obvykle; Vaše ústa a oči mohou být sušší než obvykle; Vaše moč může být mnohem tmavší než obvykle; Můžete projít malou nebo žádnou moč na 8 či více hodin; Můžete mít pocit závratě, když stát nebo sedět.

Vaše ústa a oči mohou být extrémně suché; Můžete projít malou nebo žádnou moč po dobu 12 a více hodin; Nesmíte cítit výstraha nebo musí být schopen jasně myslet; Ty mohou být příliš slabý nebo závratě stát; Můžete projít ven.