Noční jíst syndrom – přehled témat

Noční jíst syndrom je stav, ve kterém lidé jedí velké množství potravin po večerním jídle, často probouzení během noci k jídlu. Lidé s touto podmínkou mohou zpozdit své první jídlo dne po mnoho hodin.

Lékaři nejsou jisti, co způsobuje noční jíst syndrom. Ale některé studie ukazují, že to může souviset s problémy s spánek -wake cyklu a některých hormonů.

Lidé s nočním stravovací syndromem si pamatovat jíst během noci. Oni obvykle nemají pocit hladu v rané fázi dne. Mohou odložit své první jídlo dne po mnoho hodin. Později, po večeři, ať jedí více než čtvrtinu potravin, které konzumují každý den.

Tento způsob stravování nelze vysvětlit změnami ve spánku harmonogramu osoby či místními sociálními rutiny (například zvyku jíst pozdě v noci). Lidé s tímto problémem cítit rozrušený o jejich nočního jedení.

Lidé s nočním stravovací syndromem mají také problémy se spánkem, včetně problémy s usínáním a zachování spánku. Lidé s tímto problémem je větší pravděpodobnost, že budou obézní. A deprese je běžné u lidí, kteří mají noční jíst syndrom.

Noční jíst syndrom je odlišná od záchvatovité přejídání. Lidé s záchvatovité přejídání obvykle nemají epizody přejídání během noci (10 hod až 6 hodin ráno). Ale pokud ano, jedí velké množství jídla v jednom sezení. Lidé s noc stravování syndromem mají tendenci jíst menší množství potravin mnohokrát během noci.

Chcete-li zjistit, pokud máte večer jíst syndrom, lékař bude ptát na vaše lékařské anamnézy a stravovacích návyků. Noční jíst syndrom Často se stává, spolu s problémy se spánkem, takže váš lékař může chtít provést testy spánku (polysomnografické).

Neexistuje žádný důkaz, založený na léčbu v noci jíst syndrom. Ale doktoři viděli nějaký úspěch s kognitivně-behaviorální terapie a s antidepresivy.