non-24-hodinový spánek-probuzení porucha (non-24): příčiny, příznaky a léčba

Porucha spánku Trends

Díky vnitřní tělesné hodiny, většina lidí ospalí a probudit zhruba na stejné několikrát denně. Ale pokud máte Non-24-hodinový spánek-bdění porucha (Non-24), můžete zjistit sami postupně ulehnutím do postele později každý večer a probouzí později každý den.

Nic začíná svůj den volna lepší než dostat dobrý noční spánek. A spát se správnou polštář může pomoci; Polštáře mohou nejen vliv na kvalitu našeho spánku, ale také jak healthfully jsme se odpočívat a načerpat novou energii, “říká spánek expert Michael Breus, PhD, klinický psycholog a autor krása spánku: vypadat mladší, zhubnout a cítit se skvěle Prostřednictvím lepší spánek , ale špatně polštář může zhoršit bolest hlavy, bolest v krku, ramena a paže necitlivost, nepohodlí, kýchání a sípání, bere na vědomí, ortopedická …

Non-24 je porucha cirkadiánního rytmu a dochází, protože naše vnitřní hodiny nejsou synched se světlými a tmavými cykly dne a noci. Většina lidí s touto poruchou jsou úplně slepý. To proto, že vaše vnitřní hodiny dostane jeho pokyn vidět světlo. Ale někdy lidé, kteří mají normální vidění také dostat.

Neexistuje žádný lék, ale léčba, včetně hormonů, medicínu a světelnou terapií, může pomoci vám blíže k normálnímu spaní vzor.

Zeptejte se svého lékaře, aby vám v kontaktu s ostatními, kteří mají také non-24. Můžete získat emocionální podporu od těch, kteří procházejí stejné věci vy.

Můžete také získat rady v podpůrných skupin o tom, jak vychovávat o vašem zdravotním stavu a jak to ovlivní váš plán své přátele, učitele nebo jejich bosse. Možná budete muset rozbít některé mýty o tom. Například někteří lidé mohou myslet, vše, co potřebujete udělat, je “snažit” usnout na čas. Vysvětlete jim, že máte velmi reálný nepořádek a že jste stále lékařskou pomoc k pokusu přinést to pod kontrolou.

Získáte Non-24 kvůli potížím s vaší vnitřní tělesné hodiny, která ovládá vaši schopnost spát v noci a zůstat vzhůru během dne.

Tento “clock” je vlastně skupina tisíců nervových buněk v mozku, která vysílá signály do vašeho těla, že je čas se probudit a jít spát.