nonepileptic záchvaty (jn) symptomy, příčiny a léčba

Lidé s nonepileptic záchvaty (NES) mají periody záchvatů podobné aktivity. NES jsou charakterizovány ztrátou nebo změny tělesných funkcí bez problémů nervového centrálního systému. Ztráta nebo změna způsobí období fyzické aktivity nebo nečinnosti, které se podobají epileptické záchvaty. Člověk může mít jak nonepileptic a epileptické záchvaty.

Epilepsie je onemocnění mozku charakteristická opakujícími se záchvaty – epizodami abnormální elektrické aktivity v téměř jakékoliv části mozku. Příznaky záchvatu může napodobovat různé typy lidského chování, podle toho, která je ovlivněna část mozku. Obecně, termín epilepsie (nebo záchvatovité onemocnění) se vztahuje na relativně stereotypními útoky nedobrovolné chování. Přesné příznaky a závažnost se může lišit, a záchvaty se mohou vyskytnout zřídka nebo v rychlém sledu; Zatímco každý …

NES příznaky se obvykle objevují náhle a v době extrémního emočního stresu. Někteří lékaři se domnívají, že příznaky NES může být pokus snížit úzkost tím, že uznání nebo reagovat na emocionální konflikt.

Lidé s NES mít periody ztráty nebo změny fyzické aktivity, které se podobají epileptický záchvat nebo auru záchvatu, jako je například

Postižení nebo trhavé pohyby; Poruchy koordinace; Dočasná slepota; Tunelové vidění; Ztráta čichu nebo dotyk; Brnění na kůži.

Lidé s NES obvykle vykazují pouze jeden symptom. Ale pokud epizody opakovat, symptom může objevit, ale na jiném místě nebo intenzity.

Léčba NES mění s každou osobou. Cíle léčby pro NES jsou k úlevě od stresu, nebo emocionální konflikty, které mohou být příčinou ztráty nebo změny tělesných funkcí. Léčba může zahrnovat léky, poradenství, nebo specifické životní změny, jako je například změna zaměstnání nebo pomoc v domácnosti.

Vzhledem k tomu, NES není způsobeno problém v mozku, léky, které se používají k léčbě epilepsie nejsou používány k léčbě tohoto stavu.