Nora-BE

Progestiny jsou hormony.

Používá pro Nora-BE

progestiny nízkou dávkou pro antikoncepci jsou používány k zabránění těhotenství. Jiná jména pro progestin-only antikoncepčních pilulek jsou minipills a progestin-pilulky (POPs). Progestiny může zabránit oplodnění tím, že brání ženské vajíčko z plně rozvíjí.

Také, progestiny způsobit změny v otevření dělohy, jako je zahuštění cervikálního hlenu. To dělá to těžko pro partnera spermie dosáhnout vejce. Oplozením vajíčka ženy se spermiemi jejího partnera je méně pravděpodobný, zatímco ona bere, příjem, nebo s použitím progestin, ale to může nastat. Dokonce tak, progestiny ztížit oplodněné vajíčko se zachytit na stěnách dělohy, takže je obtížné otěhotnět.

Žádná metoda antikoncepce 100 procent efektivní. Studie ukazují, že méně než 1 z každých 100 žen otěhotnět během prvního roku užívání poté, co správně obdržení injekce včas. Méně než 10 z každých 100 žen, které berou progestins správně ústy antikoncepce otěhotnět během prvního roku užívání. Metody, které nefungují stejně patří kondomy, membrány, nebo spermicidů. Poraďte se se svým lékařem, jaké jsou vaše možnosti jsou pro kontrolu porodnosti.

Progestin antikoncepce jsou k dispozici pouze s lékařský předpis svého lékaře.

Zajistěte, aby váš lékař ví, jestli jste na jakékoliv speciální dietu, jako s nízkým obsahem sodíku nebo s nízkým obsahem cukru stravy.

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na léky v této skupině nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké jiné typy alergií, například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Progestiny byly použity teenagery a nebylo prokázáno, že způsobují různé vedlejší účinky nebo problémy, než je tomu u dospělých. Musíte vzít progestin-only perorální antikoncepci každý den, aby mohly fungovat. Progestiny nechrání před pohlavně přenosnými chorobami, rizikový faktor pro teenagery. Není známo, zda Depo-Provera Antikoncepční injekce způsobuje problémy při vývoji kostí a růstu u dospívajících a mladých žen. Je důležité, aby Vás lékař pravidelně kontrolovat na růstové problémy, zvláště pokud jste byl tento přípravek používat po dobu 2 let nebo déle.

Důležitost stravy

Tento přípravek byl testován a nebylo prokázáno, že způsobují různé vedlejší účinky nebo problémy u starších lidí, než je tomu u mladších dospělých.

Použití progestin-only antikoncepce během těhotenství se nedoporučuje. Lékaři by mělo být řečeno, jestliže těhotenství je podezřelý. Když omylem podáván během těhotenství, progestiny používané pro antikoncepci nezpůsobily problémy.

Ačkoli progestiny přechází do mateřského mléka, nízké dávky progestinů užívaných k antikoncepci nebylo prokázáno, že způsobují problémy v ošetřovatelství dětí. Progestiny používané pro antikoncepci jsou vhodné pro kojící matky, pokud je to žádoucí antikoncepce.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když užíváte některý z těchto léků, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Užívání léků v této třídě s některým z těchto léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit léky v této třídě nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

Užívání léků v této třídě s některým z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být vyžadováno v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání léků v této třídě. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Tato část obsahuje informace o správném použití celé řady produktů, které obsahují progestin antikoncepce. Nemusí to být specifické pro Nora-BE. Přečtěte si prosím opatrně.

Chcete-li použití progestinu jako bezpečný a spolehlivý jak je to možné, měli byste pochopit, jak a kdy ji máte užívat a jaké účinky lze očekávat. Progestiny pro antikoncepci obvykle přicházejí s pokyny pacientů. před nástupem nebo tento přípravek používat pečlivě přečtěte.

Progestiny nechrání ženu od pohlavně přenosné choroby (STD), včetně viru lidské imunodeficience (HIV) nebo syndrom získané imunitní nedostatečnosti (AIDS). Použití latexu kondomů (pryže) nebo abstinenci se doporučuje pro ochranu proti těmto chorobám.

Take tento lék přesně podle pokynů svého lékaře. Neužívejte více z nich, a neberte to na delší dobu, než lékař nařídil. K tomu může zvýšit riziko nežádoucích účinků. Snažte se užívat lék ve stejnou dobu každý den, aby se snížila možnost vzniku nežádoucích účinků a aby mohl lépe fungovat.

Při použití levonorgestrel tabletové dávkové formě pro nouzové antikoncepce

Při použití injekční medroxyprogesteron dávkové formy pro antikoncepci

Při použití orální dávkovou formu gestagenní

Rozkazy svého lékaře naplánovat správný čas přijímat injekci progestinů pro antikoncepci.

Léky dávka v této třídě se bude lišit u různých pacientů. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky těchto léků. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Před použitím Noru-BE

Zavolejte svého lékaře nebo lékárníka pokyny.

Pro perorální lékové formy (tablety)

Injekční lékové formy

Udržujte mimo dosah dětí.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěvách. To umožní, aby vaše dávka má být upravena tak, aby svým měnícím se potřebám a umožní případné nežádoucí účinky, které mají být detekovány. Tyto návštěvy jsou obvykle jednou za 12 měsíců, pokud užíváte progestins ústy antikoncepce.

Progestiny může způsobit závratě u některých lidí. Ujistěte se, že víte, jak budete reagovat na tento lék předtím, než budete řídit, obsluhovat stroje nebo dělat cokoli jiného, ​​co by mohlo být nebezpečné, pokud nejste ve střehu.

Správné použití progestin antikoncepce

Je možné, že některé dávky progestinu může způsobit dočasné řídnutí kostí změnou svou hormonální rovnováhu. Je důležité, aby Váš lékař vědět, pokud máte zvýšené riziko osteoporózy. Některé věci, které mohou zvyšovat riziko osteoporózy patří kouření cigaret, zneužívání alkoholu, odběr nebo pití velkého množství kofeinu, a mají rodinnou anamnézu osteoporózy nebo snadno zlomené kosti. Některé léky, jako jsou steroidy (kortizon podobná léčiva) nebo antikonvulziva (zabavení léky), může také způsobit řídnutí kostí. To je obzvláště důležité, abyste informoval svého lékaře o některý z těchto rizikových faktorů, pokud užíváte Depo-Provera® antikoncepční injekce nebo Depo-subq Provera® 104. Tyto antikoncepce může způsobit ztrátu kostní denzity. Lékař může nahradit tyto antikoncepční prostředky s jinou.

Vaginální krvácení z různých množstvích může během prvních 3 měsících užívání nastat mezi své pravidelné menstruace. To není neobvyklé a neznamená, že byste měli přestat lék. Ta se někdy nazývá špinění, když je krvácení je nepatrný, nebo krvácení z průniku, když je těžší. Pokud k tomu dojde, pokračujte v pravidelném dávkování. Poraďte se se svým lékařem

může dojít k zmeškaných menstruace. Máte-li podezření na těhotenství, měli byste okamžitě kontaktujte svého lékaře.

Pokud jste jsou naplánovány na případných laboratorních vyšetření, informujte svého lékaře, že užíváte progestin. Progestiny může změnit některé výsledky testů.

Následující léky by mohly snížit účinnost progestinů pro antikoncepci

Někdy může Váš lékař použít tyto léky s progestiny pro antikoncepci, ale lékař vám dá speciální instrukce sledovat, aby se ujistil, vaše progestin pracuje správně. Aby se zabránilo těhotenství, použít druhou metodu antikoncepce společně s progestinu, když můžete také použít lék, který by mohl snížit účinnost progestinu. Pokud používáte medroxyprogesteron injekce pro antikoncepci, nadále používat záložní metodu antikoncepce, dokud nemáte další injekci, a to i v případě, že lék, který ovlivňuje antikoncepci je přerušena. Pokud používáte ústní tablety, nadále používat záložní metodu antikoncepce po celý cyklus (nebo 4 týdny), a to i v případě, že lék, který ovlivňuje antikoncepci je přerušena.

Pokud zvracíte svou ústní gestagenní antikoncepci pouze z jakéhokoliv důvodu během několika hodin po požití to, neberte další dávku. Vrátit do svého léku v pravidelném dávkování a použití dodatečné záložní metodu antikoncepce po dobu 48 hodin.

Bezpečnostní opatření při použití Nora-BE

Nora-BE nežádoucí účinky

Jestliže dostáváte levonorgestrel tablety pro nouzovou antikoncepci a zvracení dojde během 1 hodiny po požití buď dávku léku, obraťte se na svého lékaře, aby diskutovat o tom, zda by měla být dávka opakována.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se se svým lékařem co nejdříve, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Ne všechny z výše uvedených nežádoucích účinků byly hlášeny pro každou z těchto léků, ale byly hlášeny pro alespoň jeden z nich. Všechny progestinu jsou podobné, takže některé z výše uvedených nežádoucích účinků se mohou vyskytovat v jakékoliv z těchto léků.

Po přestat používat tento lék, vaše tělo může potřebovat čas na přizpůsobení. Délka času to trvá, závisí na množství léku, který jste používali a jak dlouho jej použít. Během této doby, poraďte se se svým lékařem, pokud si všimnete některého z následujících nežádoucích účinků

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.