nuvigil (armodafinil) použití, dávkování, nežádoucí účinky

Co je Nuvigil?

Nuvigil se používá k léčbě nadměrné ospalosti způsobené spánkové apnoe, narkolepsie, nebo práce na směny poruchy spánku.

Nuvigil mohou být také použity pro účely, které nejsou uvedeny v tomto průvodci léky.

Byste neměli používat Nuvigil pokud jste někdy měli vyrážku nebo alergické reakce způsobené armodafinil nebo modafinil (Provigil).

Důležitá informace

Před použitím Nuvigil, svého lékaře, pokud máte onemocnění jater nebo ledvin, srdeční onemocnění nebo vysoký krevní tlak, onemocnění srdečních chlopní, historii duševní choroby, historie drogové nebo alkoholové závislosti, nebo pokud jste v nedávné době prodělal infarkt ,

Přestaňte užívat Nuvigil a zavolejte svého lékaře, pokud máte kožní vyrážku, bez ohledu na to, jak mírné. Lék podobný armodafinil způsobil závažná kožní reakce natolik závažné, že vyžadují hospitalizaci. Dalšími příznaky závažné reakce patří horečka, otok v obličeji nebo jazyka, úst vředy a červené nebo fialové kožní vyrážky, které se šíří a způsobuje puchýře a odlupování.

Byste neměli používat Nuvigil, pokud jste alergičtí na armodafinil nebo modafinil (Provigil).

Aby se ujistil, Nuvigil je pro vás bezpečné, svého lékaře, pokud máte

Před přijetím tohoto léku

onemocnění jater nebo ledvin

srdeční sval nebo ventil onemocnění, jako je prolaps mitrální chlopně

srdeční choroby nebo v anamnéze srdeční infarkt

vysoký krevní tlak

anamnézou duševní choroby nebo psychózou; nebo

anamnézou drogové nebo alkoholové závislosti.

Není známo, zda Nuvigil bude poškodit nenarozené dítě. Informujte svého lékaře, pokud jste těhotná nebo plánujete otěhotnět při užívání tohoto léku.

Nuvigil mohou některé druhy antikoncepce méně účinný tak dlouho, jak měsíc po ukončení užívání armodafinil. Poraďte se se svým lékařem o používání metody non-hormonální antikoncepce (například kondom, bránice, spermicide) k zabránění početí přičemž Nuvigil.

Není známo, zda armodafinil přechází do mateřského mléka, nebo pokud by to mohlo ublížit ošetřovatelství dítě. Informujte svého lékaře, pokud kojíte dítě.

Nedávejte tento lék k osobám mladším 17 let bez porady s lékařem.

Vezměte Nuvigil přesně podle pokynů svého lékaře. Postupujte podle všech pokynů na předpis štítku. Neužívejte tento lék ve větších či menších množstvích, nebo po dobu delší, než bylo doporučeno.

Nuvigil může být návykový. Nikdy sdílet tento lék s jinou osobou, zejména někoho s anamnézou zneužívání drog nebo závislost. Prodávat nebo rozdávat tento přípravek na jinou osobu je v rozporu se zákonem.

Tento přípravek je dodáván s návodem pro pacienta bezpečné a účinné použití. Postupujte podle následujících pokynů pečlivě. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka, pokud máte nějaké otázky.

Nuvigil se obvykle užívá každé ráno, aby se zabránilo ospalost během dne, nebo 1 hodinu před začátkem pracovní směny k léčbě poruch spánku práce čase.

Můžete tento lék užívat s jídlem nebo bez něj.

Nuvigil se obvykle podává po dobu až 12 týdnů. Postupujte podle pokynů svého lékaře.

Pokud se tento přípravek k léčbě ospalost způsobené obstrukční spánkové apnoe užívání, může také být léčeni kontinuální pozitivní tlak v dýchacích cestách (CPAP) stroj. Tento stroj je vzduchové čerpadlo připojeno k zamaskování, které jemně fouká stlačený vzduch do nosu, zatímco spíte. Čerpadlo nedýchá pro vás, ale jemný síla vzduchu pomáhá udržet dýchací cesty otevřené, aby se zabránilo obstrukci.

Nepřestávejte pomocí CPAP stroj během spánku, pokud lékař nedoporučí. Kombinace léčby CPAP a Nuvigil může být nutné, aby co nejlépe léčbě stavu.

Nuvigil nevyléčí obstrukční spánkové apnoe nebo léčit jejich příčin. Postupujte podle pokynů svého lékaře o všech svých dalšími způsoby léčby této poruchy.

Jak bych měl vzít Nuvigil?

Užívání tohoto léku nebere místo dostatek spánku. Promluvte si se svým lékařem, pokud budete mít i nadále nadměrná ospalost i při užívání tohoto léku.

Skladovat při pokojové teplotě mimo dosah vlhkosti a tepla.

Mějte přehled o množství léku používaného z každé nové láhve. Nuvigil je droga, zneužívání a vy byste měli být vědomi toho, jestli je někdo používá svůj lék nesprávně nebo bez lékařského předpisu.

Vezměte si vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete, ale vyhnout užívat léky, pokud nemáte v plánu být vzhůru po dobu několika hodin. Pokud se blíží ke svému normálnímu spaním hodinu, možná budete muset vynechejte zapomenutou dávku a počkat na další den znovu užívat.

Promluvte si se svým lékařem o tom, co dělat, když vynecháte dávku. Neužívejte další lék, který tvoří zapomenutou dávku.

Předávkování symptomy mohou zahrnovat nevolnost, průjem, zmatenost, pocit neklidu nebo vzrušení, rychlý nebo pomalý srdeční tep, bolest na hrudi, poruchy spánku nebo halucinace (vidění či slyšení věcí, které nejsou skutečné).

Nuvigil může poškodit vaše myšlení nebo reakcí. Buďte opatrní, pokud budete řídit nebo dělat něco, co vyžaduje, abyste byli ve střehu.

Vyhnout se další nebezpečné činnosti, dokud nebudete vědět, jak tento lék bude mít vliv na úroveň bdělosti.

Vyhněte se pití alkoholu během užívání tohoto léku.

Získat naléhavou lékařskou pomoc, pokud máte jakékoliv příznaky alergické reakce na Nuvigil: kopřivka; obtíže s dýcháním; otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Přestaňte užívat Nuvigil a zavolejte svého lékaře při prvním náznaku jakékoliv kožní vyrážka, bez ohledu na to, jak minor si myslíte, že by to mohlo být.

Co se stane, když vynecháte dávku?

Kožní vyrážky natolik závažné, že vyžadují hospitalizaci došlo u lidí s použitím lék podobný armodafinil. Tyto vyrážky obvykle objevily během 1 až 5 týdnů po první dávce.

Co se stane, když jsem předávkování?

Přestat používat Nuvigil a zavolejte lékaře najednou, pokud máte

modřiny, těžká brnění, necitlivost, bolest, svalová slabost

Co bych měl vyhnout se přitom Nuvigil?

neobvyklé krvácení (krvácení z nosu, krvácení z dásní)

vřídky v ústech, obtížné polykání

deprese, úzkost, halucinace, agresivita, neobvyklé myšlenky nebo chování, sebevražedné myšlenky

Nuvigil nežádoucí účinky

bolest na hrudi, nerovnoměrné srdce bije

problémy s játry – nevolnost, bolest v horní části břicha, svědění, pocit únavy, ztráta chuti k jídlu, tmavá moč, jílové zbarvená stolice, žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očí); nebo

závažná kožní reakce – horečka, bolest v krku, otok obličeje nebo jazyka, pálení očí, bolest kůže, po němž následuje červené nebo fialové kožní vyrážka, že pomazánky (zejména v obličeji nebo horní části těla) a způsobující puchýře a olupování.

Časté Nuvigil nežádoucí účinky mohou zahrnovat

bolest hlavy, závratě

nevolnost; nebo

problémy se spánkem (nespavost).

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a jiní mohou nastat. Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky vládě na vládní-1088.

Užívání tohoto přípravku s jinými léky, které vás ospalost může zhoršit tento účinek. před přijetím Nuvigil s prášek na spaní, omamné bolesti léky, svalové relaxer, nebo lék na úzkost, deprese, nebo záchvaty zeptejte se svého lékaře.

Jiné léky mohou interagovat s armodafinil, včetně lékařský předpis a Over-the-counter léky, vitamíny a bylinné produkty. Řekni každé ze svých poskytovatelů zdravotní péče o všech lécích, které používáte nyní i všechny léky spustit nebo zastavit používání.

5.01.2015-06-11, 12:14:56

Těhotenství Kategorie C rizika nelze vyloučit

Plán CSA 4 Některé možnosti zneužití

Schválení Historie Kalendář drog na vládu

Práce na směny poruchy spánku modafinil, Provigil, armodafinil

Narkolepsie Adderall, methylfenidát, Ritalin, Concerta, modafinil, Adderall XR, Provigil, amfetamin

Obstrukční spánková apnoe / hypopnoe syndrom modafinil, Provigil, armodafinil

Jaké jiné léky ovlivní Nuvigil?

Nuvigil (armodafinil)