nux vomica: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Brechnusssamen, Kuchla, Kupilu, Noix Vomique, Nuez vomica, Nux Vom, Jed matice, Quaker Knoflíky, Shudha Kupilu, Strychni Sperma, Strychnos Seed, kulčiba dávivá, Vishamushti, Vomiquier.

Nux vomica je rostlina. Osivo se používá k výrobě léku; I přes závažné bezpečnostní obavy, nux vomica se používá při onemocnění zažívacího traktu, poruch srdečního a oběhového systému, onemocnění očí a onemocnění plic. Používá se také pro nervové podmínek, deprese, migrény, symptomy menopauzy, a poruchy krevní cévy zvané Raynaudova nemoc; Další použití zahrnují léčbu “unavené krve” (anémie), jako tonikum a jako stimulant chuti k jídlu; Muži používají Nux vomica erektilní dysfunkce (ED, impotence); Ve zpracovatelském průmyslu, nux vomica se používá jako jed na krysy. To proto, že obsahuje strychnin a brucinu, dva smrtící chemikálie.

Nux vomica obsahuje strychnin a další chemikálie, které mají vliv na mozek a způsobit svalové kontrakce. To může vést k křeče a smrt. Strychnin v množství, které jsou příliš malé na výrobu příznaky mohou být stále vážným problémem. Malé množství strychnin vybudovat v těle s pokračující používání, zejména u lidí s onemocněním jater. To může způsobit smrt v období několika týdnů. Otrava strychnin je možné zjistit pomocí laboratorních testů.

Nedostatečná Evidence fo; Erektilní dysfunkce (ED, impotence); Nemoci žaludku a střev; Srdce a krevního systému poruchy; “Unavený krev” (anémie); Onemocnění očí; nervové poruchy; Deprese; Migréna; Onemocnění plic; Stimuluje chuť k jídlu; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost nux vomica pro tyto účely.

Nux vomica je nebezpečné. Vezmeme-Nux vomica po dobu delší než jeden týden, nebo ve vysokých množstvích 30 mg nebo více, mohou způsobit vážné nežádoucí účinky. Některé z těchto nežádoucích účinků zahrnují neklid, úzkost, závratě, krku a zad ztuhlost, křeče žvýkacích a šíjových svalů, křeče, záchvaty, problémy s dýcháním, selhání jater a smrt; Zvláštní opatření a upozornění: Nikdo by neměl mít Nux vomica, ale někteří lidé jsou zvláště ohroženi toxických vedlejších účinků. Tyto nežádoucí účinky jsou obzvláště nebezpečné, pokud máte některý z následujících podmínek; Těhotenství a kojení -feeding: Užívání NUX vomica může poškodit matku i dítě. Nepoužívejte jej; Onemocnění jater: strychnin v nux vomica může způsobit poškození jater nebo provést jaterní onemocnění zhoršit. Nepoužívejte ji.

V současné době nemáme žádnou informaci o Nux vomica interakce

Příslušná dávka nux vomica závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V tomto okamžiku není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro nux vomica. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Chan, T. Y. bylinné medicíny způsobují otravu pravděpodobný strychnin. Hum Exp Toxicol. 200; 21 (8): 467-468.

Choi, Y. H., Sohn, Y. M., Kim, Y. C., Oh, K. Y., a Kim, J. Analýza strychnin z detoxifikovaného kulčiba dávivá [opraveno] semena za použití kapalinové chromatografie-elektrospray hmotnostní spektrometrie. J Ethnopharmacol. 200; 93 (1): 109-112.

Corsaro, M. M., Giudicianni, I., Lanzetta, R., Marciano, C. E., Monaco, P., a Parrilli, M. polysacharidy ze semen Strychnos druhů. Phytochemistry 199; 39 (6): 1377-1380.

Curtis, D. R., Duggan, A. W., a Johnston, G. A. Specifičnost strychninu jako antagonisty glycinu v savčím míchy. Exp Brain Res 6-29-197; 12 (5): 547-565.

Deng, X., Yin, F., Lu, X., Cai, B., a Yin, W. apoptotický účinek brucin ze semen kulčiba dávivá na lidských buněk hepatomu je zprostředkován Bcl-2 a Ca2 + zapojeni mitochondriální dráha. Toxicol.Sci 200; 91 (1): 59-69.

Ellenhorn MJ a Barceloux DG. Strychnin. 199; 1060-1062.

Katz, J., Prescott, K., a Woolf, A. D. strychnin otrava z kambodžského tradiční lék. Am J Emerg.Med 199; 14 (5): 475-477.

Sukul, A., Sarkar, P., Sinhababu, S. P., a Sukul, N. C. Změněný řešení konstrukce alkoholického média potencovaných Nux vomica je základem jeho antialcoholic účinek. Br.Homeopath.J 200; 89 (2): 73-77.

Sukul, A., Sinhabau, S. P. a Sukul, redukce N. C. alkoholu indukované doby spánku v albín myší potencovaných Nux vomica připravené s 90% ethanolu. Br.Homeopath.J 199; 88 (2): 58-61.

Sukul, N. C. De A., Dutta, R., Sukul, A., a Sinhababu, S. P. Nux vomica 30 připravené a bez sledu ukazuje antialcoholic vliv na ropuchy a výraznou molekulární asociace. Br.Homeopath.J 200; 90 (2): 79-85.

Sukul, N. C. De A., Sinhababu, S. P. a Sukul, A. potencovaných chlorid rtuťnatý a Nux vomica usnadnit propustnost vody v erytrocytech sladkovodní sumce Clarius batrachus pod akutní intoxikace etanolu. J Alternplement Med 200; 9 (5): 719-725.

Sukul, N. C., Ghosh, S., Sinhababu, S. P., a Sukul, A. kulčiba dávivá extrakt a jeho velmi vysoké ředění snižují dobrovolné příjem etanolu u krys. J Altern dodatek Med 200; 7 (2): 187-193.

Tripathi YB a Chaurasia S. Interakce kulčiba dávivá produktů a železa: s odkazem na peroxidaci lipidů. Phytomedicine 200; 7 (6): 523-528.

Umamaheswari, M., Asokkumar, K., Somasundaram, A., Sivashanmugam, T., Subhadradevi, V., a Ravi, T. K. xanthinoxidázy inhibiční aktivita některých indických léčivých rostlin. J Ethnopharmacol 2-12-200; 109 (3): 547-551.

Van Eenoo, P., Deventer, K., Roels, K., a Delbeke, F. T. kvantitativní LC-MS stanovení strychnin v moči po požití přípravku Strychnos nux-vomica a jejích důsledků v dopingovou kontrolu. Forensic Sci Int 1-28-200;

Yin, W., Wang, S. T., Yin, F. Z., a Cai, B. C. analgetické a protizánětlivé vlastnosti brucin a brucin N-oxid extrahované ze semen kulčiba dávivá. J Ethnopharmacol. 200; 88 (2-3): 205-214.

Zhang, X., Xu, Q., Xiao, H., a Liang, X. iridoidních glukosidy od kulčiba dávivá. Phytochemistry 200; 64 (8): 1341-1344.

Hardman JG, Limbird LL, Molinoff PB, eds. Goodman a Gillman je The Pharmacological Basis of Therapeutics, 9. ed. New York, NY: McGraw-Hill, 1996.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese