nystagmus: co to je a jak se léčí?

Můžete mít pocit, jako vaše oči mají mysl jejich vlastní. Oni se pohybují nahoru a dolů, ze strany na stranu, nebo v kruhu. Tento jev se nazývá nystagmus nebo “taneční oči.” Je to stav, kdy nemůžete ovládat své pohyby očí.

To může být příznakem jiného problému očí nebo zdravotní stav. Je možné, že s tím narodil, nebo jste to mohl vyvíjet později v životě. Nystagmus je způsoben mnoha různých věcí, včetně

Někdy může váš lékař neví, co ji způsobuje.

Vaše oči se pohybují bez vašeho přičinění. To by mohlo být rychle, pak pomalu, pak rychle znovu. Pohyb může být na jedno oko, ale je obvykle v obou očích. Můžete si všimnout, že jste kývnout hlavou, nebo ji ponechat v podivných pozicích. Můžete to udělat, protože to pomůže zaměřit, když nemůžete držet váš pohled stabilní. Věci vypadají jasnější, když se naklonit nebo otočit hlavu.

Objekty se může zdát trochu rozmazaný pro děti s nystagmus. Ale svět nevypadá vratká k nim. Je to jiné, jestliže se objeví stav jako dospělý. Pak se objeví svět posunout trochu, když se podíváte kolem sebe.

Nystagmus může také ovlivnit váš zrak. Ty by mohly mít pevný čas vidět ve tmě, nebo mohou být citlivé na jasném světle. Můžete mít problémy s rovnováhou a závratě. Ty mohou být horší, pokud jste unavení nebo ve stresu.

Pokud si myslíte vy nebo vaše dítě může mít příznaky nystagmus, viz Váš oční lékař. Ona se podíváme na vnitřek vašich očí a vyzkoušet své vizi. Bude rovněž hledat jiné oční problémy.

Ty by mohly získat další testy, včetně

Lékař vás může požádat, aby otáčet po dobu asi 30 sekund, zastavte a pokuste se dívat na objekt. Pokud máte nystagmus, budou vaše oči nejprve pomalu pohybovat v jednom směru. Pak budou rychle přesunout na druhou stranu.