obezita (váha) a věkem účinky na plodnost

Cvičení by mělo být podporováno u žen i mužů, kteří se chystají, aby se pokusili otěhotnět. Nicméně, nadměrné, namáhavá cvičení u žen může mít za následek narušení ovulačního cyklu, čímž ovlivňuje její období. Normální cvičení nebylo spojeno s potratů (potratu), ale některé formy cvičení (například s vysokou rázovou nebo kontaktní sporty nebo potápění), je třeba se vyhnout v těhotenství. U mužů, příliš mnoho cvičení může způsobit nízký počet spermií.

Zdravá strava je pro ženy, které se snaží pro dítě velmi důležitá. Nadváha může mít vliv na plodnost ženy a může způsobit komplikace během těhotenství. Žena, která má nadváhu a kdo plánuje těhotenství by být poučeni, jak zhubnout, než ona pochopí.

úbytek na váze s anorexií či bulimií mohou narušit menstruační cyklus ženy a tím snížit své šance na otěhotnění.

peak plodnosti ženy v jejím počátku 20. let. Ve věku 35 let a ještě dál (a zvláště po 40), je pravděpodobnost otěhotnění snižuje. Jako muži věku, hladiny testosteronu pádu a objemu a koncentraci spermií změny.

Zdravé páry mladší než 30 let, kteří mají pravidelný pohlavní styk, a nebudete používat antikoncepci mají 25% až 30% šanci na dosažení těhotenství každý měsíc si.

ZDROJ: Těhotenství Association.