olmesartanu, amlodipin a hydrochlorothiazid (orální cestou) bezpečnostní opatření

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil tento lék funguje správně. rozbor krve a moči může být potřebné ke kontrole nežádoucích účinků.

Užívání tohoto léku během těhotenství může poškodit nenarozené dítě. Používat účinnou formu antikoncepce, aby z otěhotnění. Pokud si myslíte, že jste otěhotníte při užívání tohoto léku, informujte svého lékaře ihned.

Tento lék může způsobit závratě, malátnost, nebo mdloby, zvláště když se dostanete až náhle z lehu nebo sedu. Ujistěte se, že víte, jak budete reagovat na tento lék předtím, než budete řídit, obsluhovat stroje nebo dělat cokoli jiného, ​​co by mohlo být nebezpečné, pokud jsou závrať. Pokud máte pocit závratě, lehněte si tak vy ne slabý. Pak sedět na pár okamžiků předtím, než stojí, aby se zabránilo závratě návratu.

Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud se stanete nemocný při užívání tohoto léku, zvláště pokud máte silnou nevolnost, zvracení nebo průjem, které se nezastaví. Tyto podmínky mohou způsobit ztrátu příliš mnoho vody a vést k nízkému krevnímu tlaku. Můžete také ztrácet vodu pocením, takže pít hodně vody během cvičení nebo v horkém počasí.

Tento lék může vyvolat anginu pectoris (bolest na hrudi) nebo srdeční infarkt u některých pacientů se závažným srdečním onemocněním nebo krevních cév. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte bolesti na hrudi nebo nepříjemný pocit, rychlý nebo nepravidelný srdeční tep, nevolnost nebo zvracení, bolest nebo nepohodlí v náručí, čelisti, zad nebo krku, dušnost, nebo pocení.

Poraďte se se svým lékařem hned, pokud rozmazané vidění, potíže s čtením, bolest očí, nebo jakékoliv jiné změny zraku dochází v průběhu nebo po ukončení léčby. To by mohlo být příznakem vážného problému očí. Lékař může chtít oční lékař kontrolovat vaše oči.

Tento lék může ovlivnit hladinu cukru v krvi. Pacienti s diabetem si všimnout změny ve výsledcích testů glukózy v krvi nebo moči. Promluvte si se svým lékařem, pokud máte nějaké otázky.

Těžká, chronický průjem při hubnutí může vyvinout měsíců až let po užívání tohoto léku. Informujte svého lékaře, pokud budete mít tyto příznaky.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]), léky na kontrolu chuti k jídlu, astma, nachlazení, kašel, senná rýma, nebo problémy s dutinami a bylinných nebo vitaminové doplňky.