olmesartanu, amlodipin a hydrochlorothiazid (orální cestou) popis a obchodní značky

Olmesartan, amlodipin a hydrochlorothiazid je kombinace léků, které mohou být použity samostatně nebo společně s jinými léky k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze). Vysoký krevní tlak zvyšuje pracovní zátěž srdce a cév. Pokud bude pokračovat po dlouhou dobu, srdce a cév nemusí správně fungovat. To může poškodit krevní cévy v mozku, srdci a ledvinách, což má za následek mrtvice, srdeční selhání nebo selhání ledvin. Snížení krevního tlaku může snížit riziko mrtvice a infarktu.

Olmesartan je blokátor receptoru angiotenzinu II (ARB). Působí tak, že blokuje látka v těle, která způsobuje, že zúžení cév. Olmesartan uvolňuje cévy a snižuje krevní tlak. Nižší krevní tlak zvýší přísun krve a kyslíku do srdce.

Amlodipin je blokátor kalciového kanálu (CCB). To má vliv na pohyb vápníku do buněk srdce a cév. Amlodipin uvolňuje cévy a snižuje krevní tlak.

Hydrochlorothiazid je thiazidové diuretikum (voda pilulky). To snižuje množství vody v těle tím, že zvyšuje průtok moči. To pomáhá snižovat krevní tlak.

Tento přípravek je dostupný pouze na lékařský předpis svého lékaře.

Tento produkt je k dispozici v následujících lékových formách

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Tableta

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

alergie

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku k účinkům olmesartanem, amlodipinem a kombinací hydrochlorothiazid u pediatrické populace. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

Pediatric

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost olmesartanem, amlodipinem a kombinací hydrochlorothiazid u starších osob.

Geriatric

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když se tento lék, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Těhotenství

Kojení

lékové interakce

Používání tento lék s žádným z následujících léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit tohoto léku nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

Použití tohoto léku s žádným z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

další interakce

Používání tento lék s žádným z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Jinými zdravotními problémy

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

dávkování

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Take tento lék přesně podle pokynů svého lékaře. Nepoužívejte více o tom, nepoužívejte jej častěji, a nepoužívejte jej po delší dobu, než lékař nařídil.

Tento přípravek je dodáván s informačním vložkou pacienta. Číst a postupujte podle pokynů v příbalovém opatrně. Zeptejte se svého lékaře, pokud máte nějaké otázky.

Kromě používání tohoto léku, léčba pro vysoký krevní tlak může zahrnovat kontrolu váhy a změny v druhů potravin, které jíte, a to zejména potraviny s vysokým obsahem sodíku (sůl). Váš lékař vám řekne, která z nich je pro vás nejdůležitější. Měli byste se poradit se svým lékařem před změnou svého jídelníčku.

Uvědomte si, že tento lék nevyléčí Váš vysoký krevní tlak, ale to pomoci kontrolovat ji. Je nutné i nadále brát jako režie, pokud plánujete snižovat krevní tlak a udržet ji dolů. Možná budete muset vzít vysoký krevní tlak lék po celý zbytek svého života. Je-li vysoký krevní tlak není léčen, může to způsobit vážné problémy, jako je srdeční selhání, onemocnění krevních cév, mrtvice nebo onemocnění ledvin.

Můžete tento lék užívat s jídlem nebo bez něj.

Pokud používáte také kolesevelam (Welchol®), vezměte si ji alespoň 4 hodiny po užití Tribenzor®.

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Missed Dávka

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil tento lék funguje správně. rozbor krve a moči může být potřebné ke kontrole nežádoucích účinků.

Úložný prostor

Užívání tohoto léku během těhotenství může poškodit nenarozené dítě. Používat účinnou formu antikoncepce, aby z otěhotnění. Pokud si myslíte, že jste otěhotníte při užívání tohoto léku, informujte svého lékaře ihned.

Tento lék může způsobit závratě, malátnost, nebo mdloby, zvláště když se dostanete až náhle z lehu nebo sedu. Ujistěte se, že víte, jak budete reagovat na tento lék předtím, než budete řídit, obsluhovat stroje nebo dělat cokoli jiného, ​​co by mohlo být nebezpečné, pokud jsou závrať. Pokud máte pocit závratě, lehněte si tak vy ne slabý. Pak sedět na pár okamžiků předtím, než stojí, aby se zabránilo závratě návratu.

Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud se stanete nemocný při užívání tohoto léku, zvláště pokud máte silnou nevolnost, zvracení nebo průjem, které se nezastaví. Tyto podmínky mohou způsobit ztrátu příliš mnoho vody a vést k nízkému krevnímu tlaku. Můžete také ztrácet vodu pocením, takže pít hodně vody během cvičení nebo v horkém počasí.

Tento lék může vyvolat anginu pectoris (bolest na hrudi) nebo srdeční infarkt u některých pacientů se závažným srdečním onemocněním nebo krevních cév. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte bolesti na hrudi nebo nepříjemný pocit, rychlý nebo nepravidelný srdeční tep, nevolnost nebo zvracení, bolest nebo nepohodlí v náručí, čelisti, zad nebo krku, dušnost, nebo pocení.

Poraďte se se svým lékařem hned, pokud rozmazané vidění, potíže s čtením, bolest očí, nebo jakékoliv jiné změny zraku dochází v průběhu nebo po ukončení léčby. To by mohlo být příznakem vážného problému očí. Lékař může chtít oční lékař kontrolovat vaše oči.

Tento lék může ovlivnit hladinu cukru v krvi. Pacienti s diabetem si všimnout změny ve výsledcích testů glukózy v krvi nebo moči. Promluvte si se svým lékařem, pokud máte nějaké otázky.

Těžká, chronický průjem při hubnutí může vyvinout měsíců až let po užívání tohoto léku. Informujte svého lékaře, pokud budete mít tyto příznaky.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]), léky na kontrolu chuti k jídlu, astma, nachlazení, kašel, senná rýma, nebo problémy s dutinami a bylinných nebo vitaminové doplňky.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.