omega-3 rybí tuk: doplňky a předpisy

David Kiefer, M; května 01, 2015

Lékař může navrhli, že budete jíst lososa nebo jiné tučné ryby alespoň dvakrát týdně. Důvod pro toto doporučení je, že některé ryby jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Jedná se o zdravé tuky, které byly propagovány pro různé srdce, mozku a dalších zdravotních výhod.

Vaše tělo nemůže dělat omega-3 mastných kyselin. Takže je potřeba se dostat ze svého jídelníčku. Ideální zdroje jsou z potravin, jako je

I přesto, že potraviny by měly být vaším hlavním zdrojem omega-3 mastných kyselin, většina lidí na světě nemá dostatek tohoto živiny z samotnou dietou.

Pokud tomu tak je s tebou, prvním krokem by mělo být jíst více ryb a jiných potravin omega-3. Kromě poskytování omega-3 mastné kyseliny, tyto potraviny mají jiné zdravotní výhody, včetně

Ale pokud se nemohou nebo nechtějí změnit své stravovací návyky, pak doplňuje si můžete koupit bez lékařského předpisu může pomoci tvořit omega-3 mastné kyseliny jste chybí. Omega-3 doplňky přicházejí v různých dávkách.

Omega-3 mastné kyseliny také přicházejí v kapslích předpis vyšší dávky. Kromě diety, cvičení a hubnutí Pokud je to nutné, může Vám lékař předepsat je-li vaše hladina triglyceridů – což je druh tuku v krvi – více než 500 miligramů na decilitr (mg / dl).

Omega-3 mastné kyseliny mohou pomoci snížit riziko srdečních onemocnění. Snížení velmi vysoké triglyceridy může také snížit riziko vzniku zánětu slinivky břišní, nazvaný zánět slinivky břišní.

Existují tři hlavní typy omega-3 mastných kyselin

EPA. Tento typ omega-3 se nachází především v

EPA pomáhá snižovat zánět v těle.

DHA. Tento druh se vyskytuje v

DHA je nezbytná pro udržení zdraví a funkci mozku.

ALA. To je obsažen v vlašské ořechy, Chia semena, a lněné semínko. Je to také v rostlinných olejích, jako je

Tělo přeměňuje ALA na své více aktivních formách – EPA a DHA – ale jen v malém množství.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …